Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Pieredzes apmaiņas brauciens lauksaimniekiem uz Balvu novadu un Viļakas novadu.

LLKC Bauskas birojs organizē pieredzes apmaiņas braucienu lauksaimniekiem 13.06.2019.- 14.06.2019. Brauciens notiek divas dienas. Līdzfinansējums no katra dalībnieka ir 48.40 EUR.

Pieteikties braucienam pie Lauku attīstības konsultantiem:

Anita Vismane  tel 26437269 

Kristaps Stallīts tel 20267734

Pieredzes apmaiņas brauciena tēma - Saimniekošanas dažādošana: lauku vides tūrisma saimniecību attīstība - vietējās produkcijas noieta veicināšana, mārketinga projektu veidošana, tūrisma produkta prezentāciju organizēšana. Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana.

 

Programma

Norises vieta

Apmeklējuma tematika

z/s "RILI"

Pils 2, Viļaka, Viļakas novads

Z/S "Rili", savā ēdināšanas uzņēmumā realizējot LEADER projektu iegādājusies virtuves aprīkojumu, kas atvieglo virtuvē strādājošo darbu, uzlabo sagatavotā ēdiena kvalitāti, ar moderno trauku mazgājamo mašīnu nodrošinot augstu trauku tīrības kvalitāti, piedāvā dažādus pakalpojumu novada iedzīvotājiem, kā arī Viļakas novada viesiem.

z/s Alefrons

Darbnīcu iela 2, Šķilbani, Šķilbēnu pag., Viļakas novads

Bioloģiskā saimniecība. Saimnieciskās darbības dažādošana. Graudaugu, ķiploku audzēšana. Augļu un dārzeņu sulas, dzērienu ražošana. Sulu spiešanas pakalpojumi, degustācijas, ekskursijas pa saimniecību ražas sezonas laikā.

Ražotnes apskate.

z/s Kotiņi

Kotiņi, Šķilbēnu pagasts, Viļakas novads

Graudkopība, sēklkopība. Sertificētas graudaugu un pākšaugu sēklas ražošana. Lopbarības un pārtikas produktu ražošana un realizācija. Nacionālās pārtikas shēmas dalībnieki kopš 2015. gada ar nu jau 8 pārtikas produktiem, vieni no lielākajiem sēklas ražotājiem valstī, izmantojot modernās tehnoloģijas.

Polfandera Rekavas dzirnavas

Rekava, Rekavas iela 18, Šķilbēnu pagasts, Viļakas novads

Kulinārā mantojuma ēdieni no z/s Kotiņi produkcijas. Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības palielināšana un tās realizācijas iespējas. Degustācijas.

Aija Pumpure, ražošanas uzņēmums mājas apstākļos.

"Elkšņupes", Šķilbēnu pagasts, Viļakas novads

Maizes un konditorejas izstrādājumu cepšana.

Lai attīstītu uzņēmējdarbību novadā, Viļakas novada dome projektu konkursā atbalstījusi Aijas projektu “Aijas maize”. Par saņemto finansējumu iegādāts nepieciešamais inventārs maizes un konditorejas izstrādājumu cepšanai.

Aldis Korlašs

Rančo “Ozolmājas”,

“Ozolu mājas”, Kārklinieki, Balvu pagasts, Balvu novads

 

Mini zoodārzs ar dažādiem eksotiskiem dzīvniekiem. Eksotisku šķirņu zirgi, aitas, kazas, truši, mājputni un savvaļas dzīvnieki (strausi, lamas, alpakas).

z/s Ezerlīči

Dievžeikari, Tilžas pagasts, Balvu novads

 

Bioloģiskā saimniecība. Specializācija – biškopība, gaļas liellopi, tūrisms. Saimnieku sirdslieta ir ziedu - liliju, peoniju un dienziežu. audzēšana un selekcionēšana. Saimnieks Ēriks pats ir selekcionārs, viņš izveidojis ap 100 liliju hibrīdu. Interesants objekts, kas Ezerlīčos piesaista tūristus, ir topošais dendroloģiskais parks un akmeņdārzs, kas atrodas turpat pie saimnieku mājas nelielā pakalniņā. Tā izveide sākusies pirms 20 gadiem.

z/s Dižarāji

"Dižarāji", Vecpils, Bērzpils pagasts, Balvu novads

Bērzpils pagastā dzīvo, saimnieko un strādā Ilona un Ivars Seņkas. Saimniecība nodarbojas ar graudu un rapša audzēšanu, kā arī ar mežizstrādes pakalpojumu sniegšanu. Darba pieredze Ilonai ir dažāda – gan tirdzniecībā, gan ēdināšanā, kas noder kā mājražotājai. Mājražošanas uzsākšanā tika ieguldīts pašu kapitāls un darbs, – tika uzcelta alkšņu koku guļbūves melnā pirtiņa, kurā kūpināt gaļas izstrādājumus. Lauku virtuvē ierīkota telpa gaļas pārstrādei un produkcijas sagatavošanai.  Gaļa tiek iepirkta no atzīta audzētāja – Rūjienas novada saimniecības “Kunturi”. Produkcijas sortiments ir plašs – kūpināta gaļa, dažādu veidu pusžāvētas desas, putraimu desas, aukstā gaļa, galerti, dažādu veidu speķis u. c. Sadarbojoties ar Balvu novada biznesa un tūrisma centru, vasaras sezonā tika organizēta tūristu grupu uzņemšana “Dižarājos”, tūristi apskatīja saimniecību un varēja degustēt gardos gaļas produktus. Nākotnē saimniecība, paplašinot saimniecisko darbību, varētu attīstīt arī tūrisma nozari.

IK Kolnasāta, Stacijas iela 4, Bērzpils, Bērzpils pagasts., Balvu novads

 

Alus darītājs amatnieks Dainis Rakstiņš, saimniecības specializācija - vēsturiskā mantojuma agrotūrisms. Lauku sētā darina alu pēc tradicionālas receptes. Viesiem rāda gatavošanas procesu un piedāvā degustācijas. Saimniecības devīze ir: „Šeit top īsts Latgales alus!” D.Rakstiņš ar alus darīšanu  nodarbojas vairāku gadu garumā un viņa pašbrūvētais alus aizceļo uz dažādām tuvām un tālākām vietām Latgalē, piedaloties novadu svētkos un tirdziņos. Ir ieguvis Lauku Ceļotāja sertifikātu Profesionālā LC biedrs 16.05.2014 un sertifikātu - Kultūra un vesture - Latviskais mantojums 24.10.2013

z/s Saipetnieki

"Saipetnieki", Lazdukalna pagasts, Rugāju novads

Saimniecības lauksaimnieciskā pamatnodarbe ir gaļas liellopu audzēšana. Senlietu privātkolekcija “Saipetnieki” sākta veidot 2002. gada vasarā, kad tika pārvests vecs motors, kas kļuva par aizsākumu tagadējā muzeja ekspozīcijai. Tagad muzejā apskatāmi jau vairāk nekā 5000 dažādu eksponātu. Senlietu privātmuzejs sniedz priekšstatu par to, kā Latgales ziemeļaustrumu pusē mūsu senči dzīvojuši no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 70. gadiem. Kolekcijā iekļauti gan seni sadzīves priekšmeti un lauksaimniecības darbarīki, gan arī dažāda tehnika un transportlīdzekļi. Muzeja apkārtni vasaras mēnešos papildina daiļdārzs, kas ietver neskaitāmas krāšņu puķu kompozīcijas, strūklakas, austrumu meditāciju tiltiņu, dīķus, pergolu, lapenītes u.c.

 Saimniecību un mežu apmeklējumi tiek nodrošināti Latvijas Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākuma 2014.-2020. gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Atbalsts saimniecību un mežu apmeklējumiem” ietvaros, LAD Līguma nr. LAD011018/P43

“Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests”

Informāciju iesniedza
Lauku attīstības konsultants
Kristaps Stallīts

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933