Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Satiksmes ministrs iepazīst Vecumnieku novada ceļus

Šodien, 14. jūnijā, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas zālē notika pašvaldības pārstāvju tikšanās ar satiksmes ministru Tāli Linkaiti, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas skar mūsu pašvaldību, kā arī, lai apspriestu vairāku Vecumnieku novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem nozīmīgu valsts autoceļu sakārtošanas iespējas.

Viena no prioritātēm Vecumnieku novada pašvaldības vadības darbā ir sakārtot ceļu infrastruktūru novadā. Novada pašvaldība izmanto investīciju fondu līdzekļus, lai sakārtotu pašvaldības ceļus pagastos, kā arī sadarbojas ar Satiksmes ministriju, lai tiktu sakārtoti valsts ceļi.

Tikšanās ar satiksmes ministru bija nepieciešama un svarīga, jo pašvaldībai ir sakrājušies īpaši svarīgi jautājumi par ceļu stāvokli, to uzlabošanu. Lai T. Linkaits redzētu un saprastu esošo situāciju uz valsts ceļiem mūsu novadā, viņš kopā ar domes vadību izbrauca pa svarīgākajiem un sāpīgākajiem ceļu posmiem – no Vecumniekiem caur Misu uz Stelpi. Lai gan šajā dienā ceļu stāvoklis bija daudz labāks nekā iepriekš – ceļi bija nogreiderēti, smilšu vannas nolīdzinātas un nolijušais lietus apslāpējis putekļu mākoņus, tomēr bija iespēja pastāstīt par problemātiskākajām vietām, ceļu posmiem un apskatīt tos dzīvē.

Saistībā ar cilvēku drošību, tika izstaigāts arī Vecumnieku ciemata centrs, jo pašlaik cilvēku drošība pārvietojoties kājām, tiek apdraudēta. Gājēji pārvietojās pa ceļa braucamo daļu un ceļmalu – nav gājēju celiņa pa kuru iedzīvotāji varētu droši nokļūt, piemēram, Veselības centrā.

Tiekoties ar satiksmes ministru, tika runāts par valsts autoceļa P87 Bauska – Bārbele – Valle uzlabošanas iespējām, autoceļa V1011 Pārslas – Misa – Šarlotes uzlabošanas iespējām posmā no Misas līdz Šarlotēm, autoceļa P88 Bauska – Linde uzlabošanu posmā no Šarlotēm līdz Vecumniekiem, Vecumnieku centra gājēju drošības uzlabošanu, autoceļa P92 Iecava – Stelpe uzlabošanu posmā no ceļa P89 līdz Nīzerei, kā arī par autoceļu ietekmi uz administratīvi teritoriālo reformu un valsts autoceļu pārņemšanu pašvaldības valdījumā. Nobeigumā pašvaldības pārstāvji uzdeva vēl citus aktuālus un interesējošus jautājumus. T. Linkaits iezīmēja, ka, saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, pēc VARAM plāniem attiecībā uz ceļiem, top karte, kurā kā prioritāte ir iezīmēts ceļš Vecumnieki – Misa. Kad būs lēmums par konkrētu teritoriālo iedalījumu, tad VARAM precizēs aktuālo ceļu tīklu karti.

Tikšanās ar ministru vieš cerības par lietu pārzināšanu un izpratni par pašvaldības vajadzībām, taču galvenais rādītājs ir, kādi darbi un rīcība sekos, lai uzlabotu satiksmes infrastruktūru un visu satiksmes dalībnieku drošību.

 

Alise Dreimane

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933