Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Nosūtīta vēstule Satiksmes ministrijai par kritisko valsts autoceļu stāvokli Vecumnieku novadā

Vecumnieku novada domē katru dienu tiek saņemti iedzīvotāju jautājumi un kritika par ceļu stāvokli gan Vecumnieku pagastā, gan visā novadā. Vecumnieku novada domes izpilddirektora vietnieks Guntars Veismanis sagatavojis un nosūtījis vēstuli Latvijas Republikas Satiksmes ministrijai par situāciju uz valsts autoceļiem.

Vēstulē pausta neizpratne, kas notiek ar valsts autoceļiem Vecumnieku novada robežās. Daudzkārt tiek informēti atbildīgie dienesti par stāvokli uz valsts autoceļiem mūsu novadā, bet tas, kas notiek pašreiz ir zem katras kritikas.

Šajā sezonā ceļmalas nav pļautas ne vienu reizi, Vecumnieku novada pagasta centros asfaltētās daļas nav tīrītas, grants ceļi ir uz sabrukšanas robežas.

“Jūnija mēnesī, kad Vecumnieku novadā viesojās Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Vecumnieku novada domes pārstāvji informēja par kritisko situāciju uz valsts autoceļiem. Diemžēl konkrētas atbildes nesekoja. Viskritiskākās situācijas veidojas uz P-88 (Bauska-Linde) un P-87 (Bauska–Aizkraukle) autoceļiem. Ceļš vietām ir neizbraucams. P-88 ir ceļš pa kuru Neatliekamās medicīnas centra mašīnām jāmēro ceļš uz reģionālo Jelgavas slimnīcu. Aiz kalniem nav laiks, kad sāksies bērnu braucieni uz skolām. Vai spēsim nodrošināt, ka rudens lietavu laikā šie ceļi būs izbraucami un bērni varēs veiksmīgi apmeklēt skolas? Vai spēsim nodrošināt, ka uzņēmēji spēs izbraukt šos ceļus un nodrošināt uzņēmējdarbību novadā? Vai ar šādu attieksmi mēs cenšamies panākt novada attīstību, uzņēmējdarbības attīstīšanos, iedzīvotāju atgriešanos lauku novados? Vai šis ir tas ceļš, kurš vedīs uz nākamo attīstības centru?  Diemžēl pašreiz jautājumu ir vairāk  kā atbilžu.” situāciju raksturo G.Veismanis vēstulē.

Vēstulē Satiksmes ministrijai Vecumnieku novada dome pieprasa konkrētu rīcības plānu, kas attiecas uz valsts autoceļu Vecumnieku novadā  un Vecumnieku pagasta centra sakārtošanu. Nesaņemot konkrētas atbildes, tiks aicināti Satiksmes ministrijas, VAS "Latvijas Autoceļu uzturētāju" un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji tikties ar Vecumnieku novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem, lai skaidrotu radušos situāciju uz autoceļiem mūsu novadā.

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933