Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Latvijas orientēšanās nakts Vecumniekos aizvadīta!

Jau trešo gadu Latvijas Orientēšanās federācija aktīvās atpūtas interesentiem sarūpējusi neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti. Tās ietvaros 11 Latvijas pilsētās un novados 1600 dalībnieku izmēģināja spēkus rogainingā. Šogad Vecumniekos startēja 90 dalībnieki, kopumā 31 komanda.

 Par sacensību centru šogad tika izvēlēts Vecumnieku tautas nams. Daļa komandu ieradās jau laicīgi, kopš reģistrācijas atvēršanas saņēma karti un aktīvi plānoja savus maršrutus.

IMG 5111 1

Plkst. 19.50 visi tikāmies uz sacensību atklāšanu, kur dalībniekiem tika sniegtas drošības instruktāžas un atraktīvi iesildījāmies pirms gaidāmā starta. Kopīgi skaitījām 10 sekundes, kas bija atlikušas līdz startam - trešajam nakts rogainingam Vecumniekos.

Nebija ilgi jāgaida, līdz pienāca pirmie zvani un īsziņas par to, ka dalībnieki nevar atrast kontrolpunktu. Izrādījās, ka pazudis 45. kontrolpunkts, taču organizatori operatīvi ieradās kontrolpunkta apvidū un izvietoja rezerves variantu. Līdz ar to, dažas komandas zaudēja aptuveni 5 minūtes no saplānotā laika.

Šogad kontrolpunkti bija novietoti precīzi atbilstoši kartei, kā arī komandas neizmantoja negodīgus līdzekļus, lai uzvarētu, par ko liels prieks mums - organizatoriem. Protams, organizatoriski bijām parūpējušies, lai visām komandām būtu vienlīdzīgas iespējas uzvarēt, tāpēc mums bija tiesneši, kuri devās ar mašīnu distancē lūkot, kā komandām veicas.

DSC 0124

Finišā valdīja pozitīvs noskaņojums, komandu biedri, komandas apsveica viens otru ar pievarētu distanci. Tautas namā varēja sasildīties ar piparmētru tēju un apskatīt rezultātus tiešsaistē. Plkst.23.30 sākām apbalvošanu. Diemžēl, arī šogad nestartēja neviena veterānu komanda, taču “Open”, “Sieviešu” un “Ģimeņu” grupas top 3 komandas katrā grupā apbalvojām ar organizatoru un mūsu novada uzņēmēju sagādātajām balvām. 

“Ģimeņu” grupa:

1.vieta komandai “Neimaņi” no Vecumniekiem;

2.vieta komandai “Marko@Co” no Beibežiem;

3.vieta komandai “Badžaļi” no Ķeguma.

Interesanti, ka komanda “Neimaņi” piedalījās pirmo reizi rogaininga sacensībās. Apsveicam!

“Sieviešu” grupa:

1.vieta komandai “JSK Gaita” no Vecumniekiem;

2.vieta komandai “Meitenes no blakus ciema” no Baldones;

3.vieta komandai “Taterņiki” no Misas.

Komandai “JSK Gaita” šis bija trešais nakts rogainings un visās sacensībās komanda sieviešu konkurencē iekļuvusi top 3. Apsveicam!

“Open” grupa:

1.vieta komandai “Eu, kas te jādara?” no Iecavas;

2.vieta komandai “Neovimba” no Misas;

3.vieta komandai “Brāļi Ilmār”i no Kurmenes.

Interesanti, ka šajā pašā grupā startēja komanda arī komanda “Brāļu Ilmāru vecāki”.

Uzvarētāju komandai distances garums bija 16,37 km pa gaisa līniju starp kontrolpunktiem, kas dabā, apskrienot dažādus objektus un skrienot vairāk pa ceļiem, varētu būt vairāk kā 20 km gara.

Sacensību mājas lapā aplūkojami rezultāti: https://www.rogaining.lv/onakts/

Līdz šim, visi pieci rogainingi, ko esam organizējuši - 3 nakts rogainingi Vecumniekos, kā arī pavasara rogainingi Misā un Skaistkalnē - allaž bijuši starptautiskas sacensības, jo šoreiz mūsu sacensībās piedalījās vīrietis un sieviete no Lielbritānijas. Prieks, ka šogad bija mazliet vairāk dalībnieki, līdz ar to arī vairāk komandas nekā pērn.

Sacensības aizritējušas godam, lielu paldies jāsaka Vecumnieku novada domei, kas atbalstīja orientēšanās nakts norisi Vecumniekos. Paldies Latvijas Orientēšanās federācijai par šīs Latvijas orientēšanās nakts organizēšanu un tās sadarbības partneriem - Karšu izdevniecībai Jāņa sēta un Latvijas Sporta federācijas padomei. Paldies Vecumnieku novada uzņēmējiem - SIA “Keefa”, kas atbalstījusi visus organizētos rogainingus Vecumnieku novadā, SIA “Ābolis”, biedrībai “Bruknas ķiploks”,  kas arī jau ir atbalstījuši vairākus rogainingus pēc kārtas.  Paldies dalībniekiem par piedalīšanos un piedzīvojumiem, mēs ceram Jūs redzēt mūsu nākošajos organizētājos rogainingos un citās sacensībās, kā piemēram, “Laba O Daba” orientēšanās treniņu, apmācību kārtās. Paldies Vecumnieku tautas nama kolektīvam par telpām un atbalstu, ko sniedzāt sacensību veiksmīgai realizācijai. Paldies, “Eko O” kluba dalībniekiem un draugiem, kuri ieguldīja lielu darbu, lai sacensībās viss izdotos - Jānim Meldrājam, Aigaram Špelim, Agnesei Balodei, Santai Barisai un Laurai Manušai.

Uz tikšanos 29. martā - pavasara Bārbeles rogainingā Vecumnieku novadā.

Sacensību organizētājs Vecumniekos
Mārtiņš Šteinalts

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933