Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aptaujas rezultāti par aktuālajiem pakalpojumiem un uzņēmējdarbības jomām Vecumnieku novadā

2019.gada septembrī Vecumnieku novada iedzīvotāji tika aicināti piedalīties aptaujā un izteikt viedokli par uzņēmējdarbības jomām un pakalpojumiem, ko Vecumnieku novadā būtu nepieciešams ieviest vai attīstīt.

Aptaujas mērķis ir palīdzēt uzņēmējiem, kuri apsver iespējas uzsākt uzņēmējdarbību Vecumnieku novadā vai vēlas paplašināt jau esošo pakalpojumu klāstu, sniedzot informāciju par iedzīvotāju viedokli, kādus pakalpojumus viņi vēlētos izmantot, bet pašlaik tos izmanto citur.

Aptaujā iesaistījās 45 iedzīvotāji, paužot viedokli par esošo pakalpojumu klāstu un nepieciešamajiem pakalpojumiem, kā arī atklājot, kur pašlaik saņem šos pakalpojumus.

Lielākā daļa aptaujāto (75,6%) uzskata, ka esošais pakalpojumu klāsts ir nepietiekams un to būtu nepieciešams paplašināt. 17,8% aptaujāto uzskata, ka pakalpojumu klāsts nav pietiekams, bet, tā kā visus nepieciešamos pakalpojumus var ērti saņemt citur, tad nav sevišķas vajadzības tos piedāvāt novadā. Tikai 6,7% aptaujāto uzskata, ka novadā esošais pakalpojumu klāsts ir pietiekami plašs un kvalitatīvs un jaunus pakalpojumus nav nepieciešams piedāvāt.

Trūkstošo un vajadzīgo pakalpojumu sarakstā ar pārliecinošu pārsvaru izvirzās nepieciešamība pēc kvalitatīvas ēdināšanas iestādes (kafejnīca, restorāns, krogs, picērija, bistro), kas darbojas arī vakaros. Nākamie aktuālākie pakalpojumi ir sporta zāles un trenažieru zāles pakalpojumi, kā arī apavu remonta pakalpojumi. Augstu pieprasīts ir skaistumkopšanas salona pakalpojumu piedāvājums ar plašu pieejamo procedūru klāstu (frizieris, manikīrs, pedikīrs, solārijs, kosmetologs u.c.). Nākamie pieprasītākie pakalpojumi ir ķīmiskās tīrītavas pakalpojumi un medicīnas pakalpojumi, piemēram, ģimenes ārsti, fizioterapeiti un citi speciālisti. Vairāki aptaujātie minējuši nepieciešamību pēc bērnu un jauniešu centra pakalpojumiem. Aktuāla ir nepieciešamība pēc sadzīves elektrotehnikas remonta pakalpojumiem, tāpat minēta nepieciešamība pēc šuvēja un atslēgu izgatavošanas pakalpojumiem. Citus aktuālos pakalpojumus skatīt tabulā.

Tabula

Pakalpojums

 

Kafejnīca, kas darbojas arī vakaros

18

Apavu remonts

11

Sporta, trenažieru zāle

11

Skaistumkopšanas salons (frizieris, manikīrs, pedikīrs, kosmetologs, solārijs)

9

Ķīmiskās tīrītavas pakalpojumi

6

Medicīnas pakalpojumi (ģimenes ārsts, fizioterapeits un citi speciālisti, laboratorija)

6

Bērnu un jauniešu centrs

5

Sadzīves elektrotehnikas remonts

4

Šuvēja pakalpojumi

2

Atslēgu izgatavošana

2

Automazgātava

2

Foto izgatavošana

1

Krāšņu mūrnieks

1

Elektriķa pakalpojumi

1

Telpu noma pasākumiem

1

Skursteņslauķa pakalpojumi

1

Santehniķa pakalpojumi

1

Ābolu sulas spiešanas pakalpojumi

1

Kravas pārvadājumu pakalpojumi

1

Transporta pakalpojumi

1

Respondenti norāda, ka pārsvarā visus augstākminētos pakalpojumus saņem Rīgā, Bauskā, Iecavā, Ķekavā, Baldonē vai Salaspilī, retāk Jelgavā, Jūrmalā un Aizkrauklē.

Pateicamies visiem iedzīvotājiem, kas atsaucās un sniedza savu viedokli par novadā aktuālajiem pakalpojumiem!

pieprasitakie pakalpojumi page 001

Vecumnieku novada domes
Attīstības – plānošanas nodaļas
Projektu koordinatore
Alīna Žukauska
Tālr. 63920596
e-pasts:

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933