Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Saeimas deputāti tiekas ar Vecumnieku novada pašvaldības pārstāvjiem

8. oktobrī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti rīkoja izbraukuma sēdi, kuras laikā tikās ar Vecumnieku novada pašvaldības pārstāvjiem.

Komisijas deputāti iepazina biedrības “Kalna svētību kopiena” paveikto Bruknas muižā, Bārbeles zēnu skolā “Saknes un spārni”, kā arī uzzināja plānotās ieceres Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā un tās apkārtnē. Nākamgad, Pēterdienā, Kurmenes baznīcai apritēs 150 gadu jubileja, tāpēc plānots veikt lielus remontdarbus baznīcas ēkā.

Kurmenes baznīcas pārstāvji, nostiprinot baznīcas īpašuma tiesības, zemesgrāmatā saņēma atteikumu, kas balstīts uz likuma “Par nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatās”, jo likumā minētie termini neatbilst šī brīža situācijai. Saeimas komisijas deputāti ierosināja saņemto zemesgrāmatas atteikumu, kopā ar Vecumnieku novada Domes lēmumu, atsūtīt izskatīšanai, lai izprastu vai ir jārosina grozīt šo likumu.

Ar komisijas deputātiem tika pārrunāta Vecumnieku pašvaldības pārstāvju nostāja par plānoto administratīvi teritoriālo reformu - ka tā ir sasteigta un būtu jāpabeidz iepriekšējā reforma par otrā līmeņa pašvaldībām.

Tika aktualizēts jautājums par Vecumnieku novadā esošajiem ceļiem, ka Satiksmes ministrijai ir vairākkārtīgi rakstīti lūgumi, kas netiek uzklausīti. Tika norādīts, ka Satiksmes ministrijas galvenais izvērtēšanas kritērijs - transporta plūsma, kas lielākoties neatbilst patiesībai, nevar būt kā galvenais kritērijs. Komisijas deputāti atzina, ka minētais kritērijs ir novecojis un drīzumā Saeimā rosinās pārskatīt ceļu izvērtēšanas kritērijus, kā prioritāti izvirzot iekšzemes kopproduktu uz vienu iedzīvotāju, kā arī tiks iesniegti citi ieteikumi. 

Komisijas izbraukuma sēdē piedalījās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga, priekšsēdētāja biedrs Uldis Budriķis, deputāti - Aldis Adamovičs, Dace Bluķe, Andris Kazinovskis, Viktors Valainis, Janīna Kursīte-Pakule, Regīna Ločmele-Luņova.  

Komisijas kompetencē ir plašs jautājumu loks – valsts iestāžu un pašvaldību darbība, civildienests un valsts amatpersonu darbība, tostarp interešu konflikta novēršana, partiju finansēšana un priekšvēlēšanu aģitācija, kā arī dzīvojamo māju pārvaldīšana un apsaimniekošana, palīdzība dzīvokļa jautājumu un denacionalizēto namu īrnieku problēmu risināšanā un nevalstiskā sektora darbība. 

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933