Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aicina ziedot mazā Kristapa ārstēšanās kursam

Trīsgadīgajam Kristapam no Vecumniekiem vajadzīga mūsu palīdzība, lai apmaksātu ārstēšanās kursu, kas palīdzētu mazajam zēnam attīstīties un pilnveidotu viņa dzīves ikdienu.

Galvas smadzeņu bojājuma dēļ Kristapam ir traucētas svarīgas saites starp smadzenēm un ķermeni – smadzenes nesaņem nepieciešamos impulsus un nespēj dot pareizās komandas, vienkāršā valodā runājot, – lai rokas un kājas varētu atbilstoši kustēties. Šīs saites daudzos gadījumos var atjaunot, zinātne un medicīna iet uz priekšu milzu soļiem, un pasaulē ir vairākas klīnikas, kas veiksmīgi risina tieši šīs problēmas. Beļģijas klīnikas speciālisti ir gatavi palīdzēt mazajam Kristapam. Papildus viņam ir ļoti nepieciešams neiroloģiskās rehabilitācijas kurss pēc ABM metodes (sīkāk par metodēm – raksta beigās).

Līdz 15. oktobrim Kristapam var ziedot, zvanot uz labdarības programmas “Zaļā lampa” ziedojumu tālruni 90006384 (maksa par zvanu  1,42 EUR).

Pārskaitīt jebkuru summu Kristapa atbalstam var šeit - Labdarības fonds BeOpen:

https://www.beopen.lv/lv/donation?projectId=206&title=Za%C4%BC%C4%81%20lampa

Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Kristapam Gulbim

Četri ārstēšanās kursi pēc ABR metodes specializētajā klīnikā Beļģijā – 7950 eiro, rehabilitācijas kurss pēc ABM metodes – 2800 eiro. Pavisam ģimenei ir nepieciešami 10750 eiro, kas dotu pamatu mazā Kristapa attīstībai. Lai palīdzētu 3-gadīgajam Kristapam Gulbim,  labdarības organizācija BeOpen ir atvērusi viņam ziedojumu kontu. Bankas rekvizīti pārskaitījumiem ir publicēti materiāla beigās.

Mīlestība bez robežām

Lauku mājas pagalmā Vecumnieku pagasta nomalē, kur mitinās Kristaps ar vecākiem, nav šūpoļu. Puisēns sēž tikai ar atbalstu, jo pats nespēj ilgi noturēt sevi un galvu sēdus pozā.

Iestājoties aukstākam laikam, māja ir jākurina ar malku. Šobrīd ģimene lēniem, maziem solīšiem veic remontu mājā, piemērojot to Kristapa vajadzībām. Istabā puse sienas ir izlīmēta ar tapetēm, uz kurām attēloti koši taureņi. Tās izvēlētas speciāli – lai uzlabotu garastāvokli, priecētu acis un galvenais – lai Kristapam ir kur skatīties un trenēt redzi, jo mazais zēns nefiksē acu skatienu un neseko līdzi mantām un lietām.

Jāsaka, ka māmiņa Egija un tētis Pēteris ir apbrīnojami optimisti. Daudziem no malas var šķist, ka viņu mazā dēlēna slimība ir likteņa sitiens un nepanesama nasta. Taču Egija un Pēteris ir iemācījušies to uztvert kā dāvanu.

5. septembrī Kristapam palika 3 gadiņi. Šiegadi, nenoliedzami, bija ļoti smagi, taču netrūka arī priecīgu mirkļu, atklājumu un sasniegumu.

Kad mazais Kristaps piedzima, ārsti viņu uzreiz ievietoja intensīvās terapijas palātā. Bet māmiņa sapņoja apskaut savu jaundzimušo mazuli, lai ieklausītos savā sirdī, kas pateiktu, kāds vārdiņš mazajam piestāv. Kad Egija atmodās pēc narkozes, dzīvesbiedrs viņai parādīja paslepus izdarītu fotouzņēmumu, uz kura mazuli bija grūti saskatīt, jo viņš no visām pusēm bija aptīts ar caurulītēm un pieslēgts pie aparātiem… Ārsti neslēpa, ka stāvoklis ir kritisks un jautājums ir – būt vai nebūt…

Atceroties tos mirkļus, Egija nespēj savaldīt asaras. Un vēl viņa toreiz ļoti baidījās sāpināt savus vecākus, kuri jau sen sapņoja par mazbērnu. Tikai pēc vairākām nedēļām mazulis pamazām sāka elpot patstāvīgi un pirmoreiz jaunā māmiņa varēja savu mazuli paņemt rokās! Ārsti jaunos vecākus brīdināja, ka dēlēns būs gulošs un rūpēties par viņu būs ļoti grūti. Līdz astoņu mēnešu vecumam Kristaps tika barots caur zondi un tikai krietni vēlāk – pēc pusgada – mazo zēnu jau varēja barot ar karotīti.  Nav tādu vārdu, lai aprakstītu, ko patiesībā izjūt vecāki, kuru bērniņš savā mūžā nevienu nakti nav normāli gulējis un viņu ir tikpat kā neiespējami paēdināt kā veselos…

 Šodien Kristaps jau sēž aktivitāšu krēsliņā, tajā tiek arī barots. Taču puisēns joprojām neveļas un nerāpo… Galviņu gan jau viņš labu laiku spēj pagriezt uz abām pusēm. Pavisam nesen zēna sejā ir parādījies smaids, un viņš var pacelt galvu, guļot uz vēdera un noturēt kādu brīdi paceltu.  Tās ir Egijas un Pētera mazās uzvaras,  bet mums to ir grūti aptvert, jo esam pieraduši, ka trīsgadīgi bērni jau ir aktīvi un patstāvīgi.

Egijai kopā ar Kristapu patīk klausīties mūziku un viņa bieži pati dzied zēnam dziesmiņas. Egijai ir ļoti skaista balss. Viņa turpina dziedāt kamerkorī Cantus. Tam netraucēja apstākļi, ka Egija  pārcēlās uz laukiem no Rīgas pie dzīves biedra, jo Pēterim šīs ir tik pat kā dzimtās mājas, kā arī Kristapa piedzimšana un rūpes par viņu. Vienīgi sarežģītāk ir tikt līdz mēģinājumiem, jo tie notiek Rīgā un Kristapa veselības stāvoklis ne vienmēr ļauj tos apmeklēt, taču kora diriģentes ir ļoti saprotošas. Egija uzskata, ka dziedāšana ir vislabākā relaksācija.

Lai apmaksātu ārstēšanās kursus, Kristapa vecākiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Bankas rekvizīti pārskaitījumiem:

Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Kristapam Gulbim

 

Olga Avdeviča  
Raidījums „Zaļā lampa”,
Baltkom radio 93.9 FM labdarības projekts

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933