Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Noslēgusies akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”

12. oktobrī Iecavas kultūras namā pulcējās Latvijas un Lietuvas pārstāvji no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Pakrojas, Pasvales, Biržu, Jonišķu, kā arī no Vecumnieku pašvaldībām, lai pasniegtu projekta akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas.

Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole - Zilpure
atgādināja, ka kopīgā Latvijas un Lietuvas pašvaldību projekta mērķis 2019. gadā bija veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību sadarbības partneru teritorijās, bet galvenie uzdevumi - rosināt iedzīvotājus ceļot un atklāt kaimiņu tūrisma objektus un pakalpojumus, veicināt uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, organizēt kopīgu projekta akciju.

Projekts tika realizēts par astoņu iesaistīto pašvaldību līdzekļiem. Kopējā projekta summa - 8000 eiro, bet katras pašvaldības līdzfinansējums - 1000 eiro. Projekta rezultātā tika izveidots kopīgs maršruts, nodrukāta brošūra “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”, izveidota mobilā aplikācija un noorganizēta apceļošanas akcija.

2019. gada maršrutā bija iespēja iepazīt 40 apskates objektus un 8 pasākumus, kā arī naktsmītnes un ēdināšanas vietas Latvijā un Lietuvā. Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, no 1. maija līdz 30. septembrim tika organizēta apceļošanas akcija, kurā bija iekļautas 24 vietas - no katras iesaistītās pašvaldības 2 apskates objekti un 1 pasākums.

4. oktobrī Bārbeles zēnu skolā “Saknes un spārni” tikās projekta vadības grupa, lai apkopotu akcijas rezultātus un atbilstoši nolikumam noteiktu balvu ieguvējus. Noteikumiem atbilda 70 akcijas kartes, tai skaitā no Latvijas 29, bet no Lietuvas 41. Atbilstoši nolikumam - 29 Latvijas anketas un 36 Lietuvas anketas tika virzītas velosipēdu iegūšanai un pārējās anketas - veicināšanas balvu iegūšanai no sponsoriem.

Apkopojot akcijas rezultātus, organizatori secina, ka arī šogad lietuvieši bija aktīvāki par latviešiem. Tā kā liels īpatsvars akcijas ceļotāju bija seniori, tad mobilā aplikācijā reģistrēto anketu skaits nebija tik liels kā papīra formāta anketas. Sanāksmes laikā pašvaldības vienojās šo akciju turpināt arī 2020. gadā.

Akcijas galvenās balvas - velosipēdus 12. oktobrī saņēma četri akcijas dalībnieki no Latvijas un četri akcijas dalībnieki no Lietuvas, tos pasniedza pašvaldību vadītāji. Pasākuma laikā tika pasniegtas arī sponsoru - atpūtas kompleksa “Rožmalas”, “Villas Audruvis”, sporta kluba “Drostalas”, kafejnīcas “Pie Mēmeles”, “Rundāles atpūtas centra”, “Wrana Cafe”, viesu nama “Kruoja”, Sodelišķu muižas, Biržu tūrisma informācijas centra sarūpētās Dāvanu kartes.

Diemžēl, šogad neviens akcijas dalībnieks no Vecumnieku novada neieguva ne galveno balvu – velosipēdu, ne kādu no veicināšanas balvām.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš pasniedza velosipēdu Eugeniusam Januševičiusam no Biržiem. Izrādās, ka velosipēda ieguvējs dzīvo netālu no Latvijas – Lietuvas robežas, netālu no Vecumnieku novada, tāpēc G. Kalniņš viņu aicināja viesoties mūsu novadā atkal, tikai šoreiz – ar velosipēdu!

 MG 5363

Ikviens akcijas dalībnieks ir pelnījis saņemt kādu dāvaniņu, taču īpaši visiem atmiņā paliks Jānis Mičulis no Bauskas. Viņš ieguva dāvanu karti no atpūtas kompleksa “Villa Audruvis” un pasniedzot to I. Turkupole – Zilpure aicināja viņu parādīt savu grāmatu. Izrādās, ka akcijā viņš piedalās jau vairākus gadus, bet šogad akcijas laikā viņš ir izveidojis veselu grāmatu jeb albumu, kurā apkopojis visas, kopā ar sievu, apmeklētās vietas. J. Mičulis atzina, ka šogad apmeklējamās vietas ir bijušas ļoti skaistas un interesantas, un tieši pateicoties šai akcijai viņam ir bijusi iespēja tās apmeklēt.

 MG 5477

Sirsnīgo un prieka pilno pasākumu noslēdza muzikāli un ritmiski priekšnesumi, kuros uzstājās Iecavas kultūras nama folkloras kopa “Tarkšķi” jeb precīzāk – “Tarkšķu” mandolīnisti, meiteņu grupa “Carnelian”, vokālās studijas "Aprīļa pilieni" audzēknes  un jauniešu deju kolektīvs “Jezga”.

 MG 5559 1

AKCIJAS “IEPAZĪSTI KAIMIŅUS ZEMGALĒ!” 2019 REZULTĀTI

 

4 LATVIJAS APCEĻOTĀJI, KURI IEGŪST VELOSIPĒDU no Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldībām.

  • RAIVIS OZOLIŅŠ (Ķegums)no Biržu pašvaldības;
  • RUTA NIKOLAJEVA (Baldone) no Pasvales pašvaldības;
  • ANETE ZILBERTE (Ķekava) no Pakrojas pašvaldības;
  • EGILS SKRIBA (Līgatne) no Jonišķu pašvaldības;

4 LIETUVAS APCEĻOTĀJI, KURI IEGŪST VELOSIPĒDU no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldībām.

  • MINDAUGAS RINKEVIČIUS (Viļņa) no Bauskas pašvaldības;
  • NIJOLE GELHŽNYKIENE (Birži) no Iecavas pašvaldības;
  • ZITA NAUDŽIUNIENE (Pasvale) no Rundāles pašvaldības;
  • EUGENIJUS JANUŠEVIČIUS (Birži) no Vecumnieku pašvaldības;

VEICINĀŠANAS BALVAS IEGŪST:

1. Dāvanu karti no atpūtas kompleksa „Rožmalas“ iegūst - ALDIS PAVILONS (Bauska)

2. Dāvanu karti no atpūtas kompleksa "Villa Audruvis" iegūst - MINDAUGAS JANKUS (Šauļi)

3. Dāvanu karti no atpūtas kompleksa "Villa Audruvis" iegūst – JĀNIS MIČULIS (Bauska)

4. Dāvanu karti no sporta kluba „Drostalas“ iegūst – JĀNIS KUŠNERS (Baldone)

5. Dāvanu karti no kafejnīcas ”Pie Mēmeles” iegūst – MANTAS NEMEIKŠIS (Pasvalys)

6. Dāvanu karti no “Rundāles atpūtas centra” laivošanai iegūst - STANISLOVAS JANKUS

7. Dāvanu karti no „Wrana Cafe” iegūst - MARTYNAS NAUJOKAITIS (Kaunas)

8. Dāvanu karti no viesu nama "Kruoja" iegūst - EDGARAS KAGLERIS (Vilinus)

9. Dāvanu karti no Sodelišķu muižas iegūst – CELINA MIKALAUSKIENE (Birži)

10. Dāvanu karti no Biržu tūrisma informācijas centra iegūst - JOLANTI MOLIENE

 

Alise Dreimane

 

 

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933