Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

PINU meistarklase Vecumnieku novada Tūrisma informācijas punktā

Piektdien, 18. oktobrī, Vecumnieku novada Tūrisma informācijas punktā (TIP) bija sapulcējušies novada un blakus novadu radošākie iedzīvotāji, lai piedalītos novadnieces Baibas Tēraudas PINU meistarklasē, kur gala rezultātā tika izveidotas krāšņas mini-ligzdiņšūpoles.

Baibas nodarbošanās jau vairākus gadus ir lielo šūpoļu izgatavošana. Pirmās šūpoles  viņa izgatavoja 2016. gadā. Ideja par šūpolēm radusies pēc meitiņas dzimšanas, šūpoles tika radītas, lai iepriecinātu savus bērnus. Vēlāk Baiba ievēroja, ka šūpoles patīk gan viņas bērniem, gan radu bērniem, tāpēc radās ideja tās pilnveidot un sākt to ražošanu un pārdošanu. Meistare ir ieguldījusi lielu darbu un laiku izvēloties labākos materiālus, veidus un variantus, lai šūpoles būtu kvalitatīvas. Šobrīd nelielais sapnis ir izaudzis līdz pat SIA “PINU”, kas tika dibināts šā gada sākumā un, galvenokārt, savu darbību realizē caur uzņēmuma oficiālo tīmekļvietnes Facebook lapu. Jāmin, ka vienas šūpoles aptuvenais izgatavošanas laiks ir 4 stundas.

IMG 6035 copy

SIA “PINU” īpašniece atzīst, ka lielākoties nodarbe ir sezonāla, jo vasarā pēc šūpolēm ir lielāks pieprasījums.

B. Tēraudai ikdienas darbos lielāko motivāciju sniedz pircēji, jo tieši viņu sūtītās atsauksmes un fotogrāfijas ir lielākais gandarījums, kas meistaram var būt. Tāpat šī motivācija sniedz Baibai jaunas idejas un mērķus nākotnē, neskatoties uz to, ka darbs nav viegls, jo tieši rokām ir liela slodze. Šo slodzi varēja sajust ikviens, kurš bija ieradies uz meistarklasi. Lai arī mazo šūpoļu izgatavošana klātesošajiem aizņēma tikai 2 stundas, tomēr visi atpūtināja un kustināja rokas, beigās atzīstot, ka slodze rokām tomēr esot liela.

Gala rezultātā pasākuma dalībnieki izveidoja krāšņas mini-ligzdiņūpoles, kas noderēs kā mājas interjera dekors vai kā leļļu šūpoles.

IMG 6036 copy

TIP konsultante Aira Odinga saka lielu paldies Baibai Tēraudai par piekrišanu iesaistīties TIP veidotajās aktivitātēs, par materiālu ziedošanu un zināšanu sniegšanu ikvienam pasākuma dalībniekam!

“Šāds pasākums Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā bija pirmā šāda veida pieredze, esmu ļoti pateicīga par šo iespēju un vēl lielāks paldies katram, kurš ieradās, kopā mēs to paveicām! Ceru, ka visiem patika gan tīšanas un pīšanas process, gan gala rezultāts,” pasākuma norisi komentē B. Tērauda.

Alise Barkauska

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933