Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku uzņēmēji liek pamatakmeni jauna tūrisma produkta veidošanai izbraucienā ar Misas kūdras bānīti

24. oktobrī Vecumnieku novada uzņēmēju biedrības un tūrisma jomas pārstāvji pulcējās Misā, lai kopīgi izmēģinātu ekskluzīvu iespēju doties izbraucienā ar vēsturisko Misas kūdras bānīti.

Par šādu uzņēmēju kopā sanākšanu jau ticis domāts un runāts vairākkārt, bet beidzot visas zvaigznes sastājās labvēlīgi, lai brauciens varētu īstenoties. Brauciens tapa pateicoties VUB biedram, SIA “AGARIS LATVIA” jeb bijušās AS “Misas Kūdra” (“Greenyard”) valdes priekšsēdētājam Renāram Skudram, kurš uzņēmējus laipni ieaicināja uzņēmuma teritorijā, kur visus jau gaidīja senlaicīgais bānītis ar vagoniņu.

Negaidīti siltais un saulainais oktobra vakars pulcēja ap 20 entuziastu, kuri brauciena laikā dalījās iespaidos un ģenerēja idejas - kas būtu darāms, lai šāds brauciens ar laiku varētu tapt iedzīvināts kā pavisam jauns tūrisma produkts Vecumnieku novadā.

Apmēram stundu garais brauciens veda gar Arves ezeru, agrāk - Lielstaldātu purvu, kur diezgan drīz pēc Otrā Pasaules kara sāka kūdras ieguvi. 80-to gadu sākumā process tika pārtraukts, lai tā vietā uzsāktu kūdras ieguvi Briģu tīrelī, tādējādi pagarinot dzelzceļa līniju līdz Kūdrai Vecsaules pagastā. Patlaban purvainās teritorijas ir ainaviski skaisti dabas apgabali ar plašu floru un faunu, ar interesantu stāstāmmateriālu. Brauciena laikā uzņēmēji viesojās saimniecībā “Bogdani” pie viena no VUB biedriem, ģimenes   - Zigmunda un Daigas Alekšūniem, kur uzņēmējiem raisījās interesantas diskusijas par dažādām tēmām.

Brauciens noslēdzās pavisam pozitīvā noskaņā. Turēsim īkšķus, lai viss izdotos, un Vecumnieku novads ar laiku varētu aicināt atbraucējus uz Misu baudīt dabu un līdzīgus izbraucienus!

 DSC0405

 DSC0162

Tekstu sagatavoja Aira Odinga,
TIP konsultante

Foto: Ainars Ķienis

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933