Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Ar lāpu gājienu, piemiņas brīdi un gaismu performancēm 11. novembrī Vecumniekos godinās Latvijas brīvības cīnītājus!

Turpinot svinēt Latvijas Valsts simtgadi, 2019. gadā daudzinām varonību! Svinam Latvijas armijas dibināšanu un godinām Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu.

Latvijas Valsts simtgades programmas ietvaros no 2017. līdz par 2021. gadam tiek atzīmēti Latvijas Valstij nozīmīgi notikumi un brīži, kas stiprinājuši mūsu tautu un ļāvuši realizēties sen lolotam sapnim par pašiem savu, brīvu un neatkarīgu Latvijas Valsti. 2019. gads pasludināts par varonības gadu, kad līdzās citiem būtiskiem vēsturiskiem notikumiem tika atzīmēta arī Brīvības cīņu un Latvijas armijas simtgade.

Godināt Latvijas drosmīgos vīrus un brīvības cīnītāju piemiņu aicinās arī šī gada Lāčplēša dienas pasākumu programma Vecumniekos. Arī šogad notiks par īpašu tradīciju kļuvušās “Staro Vecumnieki” gaismu performances, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu un rada īpašo svētku noskaņu Vecumnieku centrā.

No plkst. 18.00 līdz 22.00 apmeklētāju priekam staros Vecumnieku pagasta muzejs, kurā varēs aplūkot arī tematiskas izstādes, Vecumnieku tautas nams, Vecumnieku vidusskola, Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola, degvielas uzpildes stacija “Neste Vecumnieki”, kokamatnieka sēta “Jūras” un kafejnīca “Pie lielās karotes”, kas saviem apmeklētājiem būs sagatavojusi arī īpašu piedāvājumu.

No plkst. 19.00 emocionālam lāpu gājienam novada iedzīvotāji aicināti pulcēties pie Vecumnieku pagasta muzeja. Aicinām ikvienu ņemt līdzi lāpu. Gājienam izvijoties cauri pagasta centram lāpneši nonāks Vecumnieku parkā, kur plkst. 19.20 pie LKOK piemiņas stēlas tiks pieminēti Lāčplēša kara ordeņa kavalieri un citi varoņi, kuri atdevuši savu dzīvību par Latvijas Valsti.

Savukārt no plkst. 20.00 līdz 21.00 kokamatnieka sētā “Jūras” notiks varonības gadam veltītas performances un radošās darbnīcas, kas ievedīs apmeklētājus emocionālā piedzīvojumā, sākot ar karavīru aiziešanu karā, varonību, kara šausmām un galu galā uzvaru un cerību pilnas nākotnes iespējamību brīvā Latvijā. Karavīru dziesmas pie ugunskura izdziedās Vecumnieku jauktais koris “Maldugunis”, fragmentus no Aleksandra Čaka strēlnieku cīņu gaitām veltītā liroepiskā dzejojuma „Mūžības skartie” lasīs Vecumnieku tautas nama amatierteātra “Vecmuiža” aktieri, savukārt prieku par tautas varoņu izcīnīto brīvību iezīmēs mūsu valsts nākotnes veidotāji - Vecumnieku jauniešu domes un Vecumnieku vidusskolas jaunieši, kuri aicinās sanākušos piedalīties radošajās darbnīcās. Ikvienam interesentam būs iespēja izstaigāt izgaismotos “Jūru” namiņus, pacienāties ar siltu tēju un iziet cauri laimes arkai. 

 Vecumnieku tautas nams

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933