Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Domes priekšsēdētāja vietnieks paliek amatā

Atklātā balsojumā domes sēdē trešdien, 27. novembrī, Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals (Zaļo un Zemnieku savienība) saglabāja amatu ar vienas balss pārsvaru.

Iesniegumu ar priekšlikumu atcelt no amata domes priekšsēdētāja vietnieku bija iesnieguši pieci opozīcijas deputāti no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai! – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", ierosinājumā minot, ka "Šī gada laikā Vecumnieku novada domes un tās izglītības komitejas darba kārtībā nav bijuši iekļauti jautājumi, kuri liecinātu par aktīvu darbu stratēģijas īstenošanā un liecinātu par to, ka visi stratēģijā noteiktie mērķi tiks sasniegti.

Tāpat arī nav novērojamas pārmaiņas izglītības un kultūras jomās novadā, kuras liecinātu, ka šīs jomas būtu labi pārvaldītas un strādātu tā, lai iedzīvotāji saņemtu no tām maksimāli lielāko iespējamo atdevi atbilstoši ieguldītajam finansējumam."

Nacionālās apvienības deputāts Dainis Rijkuris informē, ka iemesls šim lēmumam ir apkopotie pārrunu rezultāti ar iedzīvotājiem no tikšanās reizēm pagastos. “Cēloņi ir vairāki: skatoties uz darba rezultātiem, situācija, kura tika solīta labot, ir palikusi sliktāka, darbs ar izglītības stratēģiju nevirzās uz stratēģijā minētajiem mērķiem. Vai esam uz pareizā ceļa stratēģijas realizēšanā?”, secina D. Rijkuris.

Kā lielākā problēma tiek minēta, ka pastāv komunikācijas problēma starp skolu direktoriem un padotajiem. Vairāki deputāti iebilda, minot, ka stratēģijas īstenošanā notiek regulāra darbība. Izglītības komitejas vadītāja Aija Jurova (Zaļo un Zemnieku savienība) pauda uzticību J. Kovalam, pamatojot, ka komitejās ir produktīvi strādāts minētā dokumenta virzībai un ieviešanai.

J. Kovals pauda pārsteigumu, ka iemesls viņa atstādināšanai ir izglītības stratēģijas īstenošana, jo šogad vēl nav bijusi neviena izglītības komiteja, kad netiktu skatīti jautājumi par stratēģijas virzību, kā arī komunikācijas trūkumu nesaskata kā problēmu, jo visi jautājumi ar jomu speciālistiem tiek izdiskutēti un kopīgi pieņemts lēmums.

Atklātā balsojumā par domes priekšsēdētāja vietnieka atcelšanu no amata nobalsoja septiņi deputāti – Jānis Kalniņš, Mārtiņš Mediņš, Vēsma Petruševica, Dainis Rijkuris, Diāna Ruģele (visi Nacionālās apvienības "Visu Latvijai! – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"), Māris Āķis, Iveta Lavrinoviča (abi Latvijas Reģionu Apvienības).

Pret domes priekšsēdētāja vietnieka atcelšanu no amata bija astoņi deputāti – Anna Balgalve (Latvijas Reģionu Apvienība), Jānis Bračka (Zaļo un Zemnieku savienība), Roberts Cešeiko (Latvijas Reģionu Apvienība), A.Jurova (Zaļo un Zemnieku savienība), domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš (Latvijas Reģionu Apvienība), J.Kovals (ZZS), Anita Smilškalne (Latvijas Reģionu Apvienība), Dagmāra Venclova (Zaļo un Zemnieku savienība).

 

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933