Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku novads gūst atzīstamus panākumus tūrisma konkursa nacionālajā atlasē

3.decembrī Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) nacionālajā konkursā “Veselības un labjūtes tūrisms 2019” tika apbalvoti tā uzvarētāji. Konkursu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un uzvaras laurus plūca Alūksnes tūrisma informācijas centrs ar pieteikumu “Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene””, bet sekotāji ir Vecumnieku novada dome – “Dienvidzemgales latviskā Eko SPA šūpulis”, Jūrmalas pilsētas dome – “Ķemeru Nacionālā parka neskartās dabas pieskāriens”, Tukuma tūrisma informācijas centrs –“ Jūties labi Tukuma pusē!” un Ventspils pilsētas dome – “Ventspils”.  

EDEN ir Eiropas Savienības projekts, kura mērķis ir veicināt un attīstīt tūrismu Eiropā, ievērojot ilgtspējīgas attīstības pamatprincipus. Ik gadu dažādās tūrisma jomās tiek izraudzīti izcilākie Eiropas galamērķi. Latvijā EDEN projekts tiek realizēts kopš 2007. gada. Lai noskaidrotu Eiropas izcilākos tūrisma galamērķus, konkursam katru gadu tiek izraudzīta atšķirīga tēma, par kuru katra valsts rīko nacionālo atlasi. 

koppibilde

Šā gada konkursa tēma bija “Veselības un labjūtes tūrisms”. Šī konkursa ietvaros ar terminu “veselības un labjūtes tūrisms” tiek saprasts tāda veida tūrisms, kura galvenais motīvs ir fiziskā un garīgā labsajūta (t.i., sevis palutināšana, joga, meditācija, sporta nodarbības, skaistumkopšanas procedūras, garīgās aktivitātes, uztura un detoksikācijas programmas, talasoterapija), kas tiek nodrošināti ar dažāda veida produktiem un pakalpojumiem (spa, pirtis, brīvā laika pavadīšanas centri, viesnīcas, kūrorti, festivāli, kruīzi, retrīti). Šī definīcija izslēdz "medicīnisko tūrismu", kas ir vērsts uz medicīniskās palīdzības sniegšanu.

Vecumnieku novada Tūrisma informācijas konsultante Aira Odinga, saskatot potenciālu novadā piedāvāto veselības un labjūtes pakalpojumu nišā, nolēma startēt projektā.

“Konkurss tika izsludināts pavisam drīz pēc stāšanās jaunajā amatā, priekšā stāvēja liels uzdevums izveidot aprakstu un piedāvāt novadu kā vienotu galamērķi, akcentējot vietējo resursu izmantošanu, tradīciju glabāšanu un ilgtspējīgu attīstību”, atklāj A. Odinga.

Vecumnieku novada veselības un labjūtes piedāvājumu veidoja Latviskās dzīvesziņas caurvīts vienots koncepts, uzsverot Bārbeles sēravota ūdens dziedniecības vēsturisko pirmsākumu nozīmi. Harmonizējošie pirts rituāli, slotu siešanas un dziedējošo zālīšu gudrības un godu svinēšanas “Lielzemenēs” un Zemgales sensētā “Everti”, kā arī Ausekļu dzirnavu latviskais mantojums kopā veido kodolu, kas sniedz pilnvērtīgu dabas, vēstures un kultūras bagātību klātbūtni. Tūrisma informācijas konsultante secina: “Mums novadā ir brīnišķīgi, atsaucīgi un entuziasma pilni tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuru izloloto produktu sasaistot ar cilvēcisko sniegumu veidojas unikāls piedāvājums.”

Lai galamērķis tiktu virzīts nākamajai kārtai, tika vērtēti dažādi atlases kritēriji, kuros Vecumnieku novads bija jāparāda ne tikai kā interesants un saistošs tūristam, kurā var gūt autentisku pieredzi, bet arī jāataino sadarbība starp vietējiem ražotājiem, tirgotājiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, lai nodrošinātu vienota un ilgtspējīga tūrisma piedāvājuma veidošanos.

Oktobra sākumā novadu viesojās konkursa žūrija, klātienē vērtējot tūrisma potenciālu.

Žūrijas komisijas sastāvā: LIAA Tūrisma departamenta (turpmāk – TD) direktore Inese Šīrava; LIAA TD Tūrisma produktu attīstības nodaļas vecākā eksperte Kristīne Mickāne; LIAA TD Tūrisma mārketinga nodaļas vecākā eksperte Linda Ziediņa-Ērgle; Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi (EDEN) sadarbības tīkla valdes loceklis, Biedrības ”Kurzemes Tūrisma asociācija” valdes priekšsēdētājs Artis Gustovskis un biedrības “Latvijas Jaunatnes tūrisma mītņu asociācijas ”Apceļo Latviju”” prezidents Armands Muižnieks.

Noslēguma pasākumā Tūrisma departamenta direktore I. Šīrava, pasniedzot balvu, atklāja, ka konkursa žūrija, apmeklējot konkursam pieteiktos galamērķus, iepazinās ar lieliskiem cilvēkiem, kuri dzīvē īsteno brīnišķīgas idejas un rūpējas par mūsu labsajūtu.

A. Odinga atzīst, ka “Šī gada 12. novembrī notikušā Latvijas Tūrisma foruma devīze “Sadarboties, lai iedarbotos” ir arī veselības un labjūtes tūrisma konkursa veiksmīgā fināla pamatā. Cilvēciskais faktors virza visu projektu izdošanos, tāpēc, liels paldies tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kuri pārstāvēja novadu konkursā.” Konsultante pateicas Bauskas TIC vadītājai Inesei Turkupolei-Zilpurei par profesionālajā pieredzē balstītām vadlīnijām, Attīstības plānošanas nodaļas vadītājai Dacei Šileikai, kura sniedza izsmeļošu informāciju attiecībā uz novadā realizētiem projektiem, nodrošinot gan ilgtspējīgas un videi draudzīgas saimniekošanas principus, gan veselīga dzīvesveida veicināšanu vietējo iedzīvotāju vidū.

Vecumnieku novada tūrisma konsultante atklāj, ka “Ar šo noslēguma pasākumu nekas vēl nebeidzas - Latvijas galamērķi piedalīsies arī visas Eiropas konkursā. Tad jau redzēsim, kas no tā visa sanāks pavasarī! Angliskais dosjē jau ir nosūtīts, tā, ka turam īkšķus!”

Ieva Pankrate,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933