Lapas karte

Youtube

Facebook

Draugiem

Janvāra barikāžu 29. gadskārtas atceres pēcpusdiena Skaistkalnes vidusskolā

Godinot 1991. gada Janvāra Barikāžu notikumus, šā gada 20. janvārī, Skaistkalnes vidusskolas skolēni, skolotāji un darbinieki pulcējās atceres pēcpusdienā.

Atceres pasākumos tradicionāli piedalās barikāžu dalībnieki no Skaistkalnes pagasta, kā arī sabiedrībā pazīstamas personības- mākslinieki, dzejnieki un rakstnieki, politiķi. Esam ieklausījušies Marinas Kosteņeckas, Knuta Skujenieka, Zigurda Vidiņa, Viļa Daudziņa, Ievas Akurateres, Tālava Jundža, Gunta Kalmes, Andra Bunkas un Riharda Bunkas, Valda Klišāna, Valerija Markuna un Renāra Zaļā atmiņu stāstos.

Atceres pēcpusdienas ievadā skolas informācijas centrā tika demonstrēta dokumentālā filma ”Ar degsmi par brīvu Latviju.” Filma rosina atcerēties 1991. gada notikumus Doma laukumā, kas bija viena no nozīmīgākajām nevardarbīgās pretošanās vietām, kur iedzīvotāji  sāka veidot barikādes no lauksaimniecības tehnikas- traktoriem, kravas atomašīnām, dzelzsbetona blokiem,  kurt ugunskurus, lai sargātu savu atjaunoto valsti. “Ar degsmi par brīvu Latviju” atspoguļo ne vien 1991. gada notikumus, bet arī tiem veltītās vitrāžas radīšanas procesu no idejas līdz tās atklāšanai. Filma ir stāsts par apņēmību un spēku saglabāt  degsmi par neatkarīgu un brīvu Latviju arī šodien.

Ugunskurs skolas pagalmā, dziesmas un tēja bija rosinošs turpinājums atmiņām un notikumiem. Tradicionāli pasākuma laikā Skaistkalnes vidusskolas Jaunsargu rindās tika uzņemti jaunie dalībnieki.

Skaistkalnes vidusskolas skolotāji
Lolita Silakaktiņa, Ingus Pavinkšnis

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933