Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Suši meistarklasē iegūst jaunas zināšanas

7. martā dažāda vecuma grupu interesenti pulcējās Vecumnieku tautas namā, lai iegūtu jaunas vai vēl nebijušas zināšanas suši pagatavošanā.

Suši ir japāņu ēdiens, tas sastāv no vārītiem rīsiem ar etiķi, kas tiek pārklāti vai kuros ierullē citas sastāvdaļas, piemēram, avokado, lasi, garneles vai jūras veltes.

Gandrīz ikviens dalībnieks bija paņēmis sev tīkamākās sastāvdaļas, lai suši būtu tieši priekš viņu garšas kārpiņām.

Suši meistarklases vadītāja Elīna Nikolajeva, kuras ikdienas vaļasprieks ir suši gatavošana atklāja, ka suši ir māksla kuru mēs varam veidot katrs pats, jo tos pildīt varam ar ko vien sirds kāro.

Pasākuma gaitā tika pagatavoti divu veidu suši -  ar ietīšanu lapā un ar rīsiem ārpusē, lasi vai sezama sēklām pa virsu.  Jāmin, ka visinteresantāk bija tiem, kas to darīja pirmo reizi, jo, lai pagatavotu suši ir jāzina daži  knifiņi, piemēram, lapu no sākuma ir jāapskata un tad ir jāliek virsū speciālie suši rīsi kuri ir novārīti un tiem pievienots etiķis. Lapai ir jābūt ar spīdīgo pusi uz leju. Tad, kad  ¼ noklāta plānā kārtiņā ar rīsiem tai liek virsū filadelfijas sieru un tad lasi vai krabīti un gurķīšus. Augšējo lapas maliņu nedaudz jāsaslapina ar ūdeni, lai labāk salīp kopā, atliek tikai sagriezt un  hop, suši gatavs!

bf387883 cdc6 4c9f 9f87 d5a58cdf2ef0

08e671ac e84b 4098 acac d8d2cb7e1f86 copy

Meistarklases pasniedzēja E. Nikolajeva pateicās ikvienam par silto uzņemšanu, viņa atzina, ka visiem suši izdevušies gardi, kā arī pauda cerību, ka nākotnē iemācītais noderēs gan ikdienas rutīnā, gan viesībās.

Pasākuma noslēgumā valdīja pozitīva atmosfēra, visi bija iedvesmoti ar jaunām idejām. Meistarklases dalībniece Ramina Nurahanova atklāj: “Nemaz nejutos neveikli, darot to, ko nekad neesmu darījusi. Tik pozitīva skolotāja, kura katram individuāli spēja veltīt laiku un paskaidrot saprotamā valodā. Atklāti sakot, bija tik forša un viegla atmosfēra, ka nemaz negribējās atvadīties.”

Arī Vecumnieku tautas nama vadītāja Jana Goževica jūsmo par realizēto ideju kopīgi gatavot suši, kas ir viņas vājība, tāpēc arī viņa iespēju piedalīties meistarklasē garām nelaida: “Par šo vakaru īsumā - vēders pilns un sirds gavilē par kvalitatīvi pavadītu laiku. Priecē, arī tas, ka jaunieši ir tik atsaucīgi un radoši, un izvēlas savu brīvo laiku pavadīt šādi.”

Tekstu sagatavoja: Alise Barkauska
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Kristīne Pačkajeva

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933