Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Ārkārtas sēdē noteikti jauni nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņi

Šodien, 25. martā, deputāti tika sasaukti uz ārkārtas Domes sēdi, lai lemtu par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu pagarināšanu.

Sakarā ar 2020. gada 19. martā Ministru kabineta atbalstīto likumprojektu, kurā iekļauts, ka krīzes skarto nozaru nodokļu maksātājiem ir tiesības pieteikties nodokļu (tai skaitā nekustamā īpašuma nodokļa, NĪN) samaksas termiņa pagarinājumam Vecumnieku novada dome, pamatojoties uz likuma „Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4. pantu, „Pašvaldībām 2020. gadā ir tiesības noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros”, nolēma noteikt šādus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus:

  • Līdz 31.maijam — vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas;
  • Līdz 31.jūlijam — vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas;
  • Līdz 30.septembrim — vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas;
  • Līdz 30.novembrim — vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas.

Paldies visiem NĪN maksātājiem, kas jau veikuši maksājumus. Atgādinām, ka nekustamo īpašuma nodokli ir ērti nomaksāt attālināti - internetbankā vai portālos www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv . Abos portālos nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

LĒMUMA PROJEKTS

Domes ārkārtas sēdē piedalījās 10 deputāti, nepiedalījās Guntis Kalniņš, Iveta Lavrinoviča, Jānis Bračka, Aija Jurova, Anna Balgalve. Lēmums par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu pagarināšanu tika pieņemts vienbalsīgi.

Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933