Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aizritējis E-rogainings Vecumniekos

E-rogainings Vecumniekos norisinājās no 1. maija līdz 17.maijam. Pasākums notika ar šādu formātu - dalībnieks individuāli un/vai ar ģimeni, atļauts ar draugiem, bet ieturot 2 metru distanci lejupielādēja atzīmēšanās aplikāciju un karti telefonā vai arī to izdrukāja, saplānojot distanci devās uz starta vietu, kur noskenēja ar mobilā telefona kameru QR starta kodu, tādējādi uzsākot savu startu. Dalībnieki ejot, skrienot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu devās distancēs, atrodot saplānotos kontrolpunktus un atzīmējoties ar mobilā telefona aplikāciju.

Šāda veida rogaininga treniņā piedalījās 41 komanda, kā arī dažas komandas, kas devās vienkārši distancē, bez atzīmēšanās. Kopā startēja vairāk kā 80 unikāli dalībnieki no dažādām Latvijas apdzīvotām vietām - Rīgas, Jūrmalas, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Bauskas, bet visvairāk no Vecumnieku novada. Distancēs devās dalībnieki gan individuāli, gan piecu 5 dalībnieku sastāvā skrienot vai ar velo braucot. Tāpat šo pastaigu ar mērķi (atrast kontrolpunktus) izmantoja māmiņas ar ratiņiem. E-rogaininga mērķis bija ļaut novada iedzīvotājiem un viesiem, mazliet iziet no #paliecmājās, fiziski, veselīgi pavadīt brīvo laiku pie dabas, dodoties tajā ar mērķi, aktīvi pavadīt laiku atrodot kontrolpunktus.

Šajā pasākumā neapbalvojām labākos, bet gan starp visiem dalībniekiem, kas iesūtīja rezultātus, veicām izlozi, kurp 6 komandas saņēma balvas no Vecumnieku novada domes, Tūrisma un orientēšanās sporta kluba Eko O.

Taču labākie par pārsteigumu bija dalībnieki, kas skrēja. Distance tika saplānota optimāli ap 13 km pa gaisa līniju, kopumā, ja pa ceļiem un takām tikai pārvietotos tie būtu apmēram 17 km, ja komanda atrastu visus kontrolpunktus. Ātrākais dalībnieks no Rīgas, skrienot atrada visus 30 kontrolpunktus, 174 punktus sasummējot 70 minūtēs. Otrs dalībnieks no Iecavas arī skrienot, Eko O kluba biedrs, apmeklējot visus kontrolpunktus, distanci veica 84 minūtēs. Trešā ātrākā komanda netika nosūtījusi rezultātus organizatoram, taču arī apmeklēti visi kontrolpunkti nepilnās 90 minūtēs. E-rogaining kontrollaiks bija 90 minūtes, respektīvi, ja nokavē kontrollaiku, tad punkti nevis ieskaitās, bet sākt dilt no savākto punktu summas. Tā, piemēram, komandai no Vecumniekiem ar velo izdevās apmeklēt visus kontrolpunktus, taču pārsniedzot nepilnas divas minūšu kontrollaiku, - 2 punkti, tādējādi kopvērtējumā 172 punkti. Tāpat piektajai ātrākajai komandai, sievietei no Rīgas, skrienot pārsniegtas 2 minūtes, iegūstot 172 punktus. Sestais ātrākais dalībnieks no Bauskas, Eko O kluba biedrs, pabija visos kontrolpunktos, taču neuzmanības dēļ, īsti nav noskenējis 6 punktu vērtībā kontrolpunktu, kopā nopelnot 168 punktus 86 minūtēs.

Balvu izloze notika ar video atkārtojumu, ko var noskatīties kluba Eko O mājaslapā. Balvas ieguva dalībnieku komanda no Jūrmalas, Rīgas, Bauskas, Ķekavas un divas komandas no Vecumniekiem.

Lielu paldies sakām karšu izdevniecībai Jāņa sēta par sagatavoto karšu materiālu, Vecumnieku novada domei, Eko O par pasākumu ar distancēšanos organizēšanu, novada iedzīvotājiem, par sapratni. Paldies dalībniekiem, kas devās aktīvi pavadot brīvo laiku.

 

Mārtiņš Šteinalts
E-rogaininga distanču plānotājs, vadītājs
Tūrisma un orientēšanās sporta klubs Eko O

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933