Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Noslēdzies ideju konkurss jauniešiem "Reklāmas ģenerators"

Vecumnieku novada jauniešu dome, sadarbībā ar 10 novada uzņēmumiem, aicināja jauniešus, vecumā no 13 līdz 25 gadiem, pieteikties konkursam “Reklāmas ģenerators”. Jaunieši varēja paust savas radošās idejas un zināšanas, veidojot reklāmas materiālus Vecumnieku novada uzņēmējiem. Idejas konkursa darbiem jaunieši varēja īstenot, brīvi izvēloties kādu no uzņēmumiem.

Viena no konkursa organizatorēm Gerda Gustsone stāsta: «Konkurss «Reklāmas ģenerators» ir nonācis finiša taisnē, neskatoties uz vairākkārtēju beigu datumu pārcelšanu un izmaiņu veikšanu. Šī konkursa idejas pamatā bija doma, ka Vecumnieku novada uzņēmumi iegūst reāla bukleta jaunas skices, turpretī jaunieši attīsta radošās prasmes un tiek pie vērtīgām balvām. Jau sākumā apzinājāmies, ka dalībnieku nebūs daudz, taču aktivitāte izrādījās tiešām zema. Katrs jaunietis bija teju individuāli jāuzrunā. Galu galā tika saņemti 12 darbi, par kuriem esam ļoti iepriecināti. Skices pārtaps pielietojamā reklāmas materiālā, un uzņēmumiem būs iespēja izvēlēties, vai to izmantot. 

Šī konkursa norise mūs rosina un sniedz jaunas atziņas, kas liks pārdomāt, kādus konkursus un aktivitātes piedāvāt jauniešiem turpmāk.»

Konkursa dalībnieki

Konkursā piedalījās Valles, Bārbeles un Vecumnieku jaunieši.
Reklāmas bukletus konkursam iesniedza: Linda Eriņa – par kafejnīcu «sĒdnīca», Kristīne Cicina – par kafejnīcu «sĒdnīca», Amanda Bartkeviča – par krodziņu «Pie lielās karotes», Gerda Gustsone gatavoja bukletu Vecumnieku sadzīves pakalpojumiem, Toms Eriņš iesniedz bukletu par laivu nomu «Lutauši», Rainis Burkevics par viesu namu «Slokas», Matīss Gertsons – par uzņēmumu «Ābolis», Rūta Ansone – par uzņēmumu SIA «KEEFA», Laura Undīne Šulce – par uzņēmumu «Kids GYM», Čelsija Gerika – par kafejnīcu konditoreju «Drava 85», Linda Libere – par Vecumnieku veterināro aptieku – ambulanci SIA “Ķepas” un Katrīna Lavrinoviča - par Vecumnieku veterināro aptieku – ambulanci SIA “Ķepas”.

Jauniešu viedoklis

Rūta Ansone:
"Konkursa ietvaros es vairāk iepazinu sava novada uzņēmumus, to vērtības. Man patika, ka tika dota iespēja piedalīties kādā konkursā arī ārkārtas situācijas laikā. Tas deva iespēju daļēji atpūsties no spraigā mācību procesa. Paldies novada uzņēmumiem par iespēju!"

Laura Undīne Šulce:
"Piedalīties konkursā bija interesanti. Tā bija laba iespēja, lai uzzinātu par vietējiem uzņēmējiem ko vairāk vai arī uzzināt, ka vispār tādi pastāv. Veidojot bukletus, mēs savā veidā varam palīdzēt uzņēmējiem tos popularizēt un vienlaikus varam paši pielietot savas datorprasmes."

Čelsija Viktorija Gerika:
"Bukletu veidoju pirmo reizi un varu pateikt, ja dari to pirmo reizi, tas var būt mazliet sarežģīti no sākuma. Taču laika gaitā sāku saprast un varu teikt, ka bija interesanti. Veidoju bukletu par vienu no mīļākajām kafejnīcām «Drava»."

Toms Eriņš:
"Šādi jauniešu domes pasākumi ir ļoti nepieciešami. Ir iespēja vairāk uzzināt par savu novadu. Piedaloties konkursā, es guvu jaunu pieredzi tieši bukleta veidošanā, par ko varu teikt paldies savai mammai. Es izvelējos veidot bukletu par atpūtas vietu «Lutauši», jo mūsu ģimene esam aktīvās atpūtas cienītāji."

Amanda Bartkeviča:
"Iemācījos daudz ko jaunu. Konkurss parāda to, ka jaunieši vēlas atbalstīt vietējos uzņēmumus. Vēlētos biežāk šādus konkursus."

Linda Eriņa:
"Es domāju, ka šis konkurss bija lieliska iespēja izmēģināt ko jaunu. Noteikti kādreiz dzīvē noderēs! Labprāt piedalītos arī nākošajos konkursos."

Uzņēmēju viedoklis

Roberts Česeiko, SIA «KEEFA»
Paldies par ieguldīto darbu! Pats svarīgākais šajā procesā, ko jaunieši veica, ir viņu ieguldītais darbs, nevis rezultāts. Nekas sākumā nenāk viegli. Ja ir interese un vēlme darboties, nevajag apstāties.

Līva Jankeviča «Kids GYM»
Vēlos pateikt paldies visiem jauniešiem, kas veltīja laiku un izdomu, lai iedziļinātos un izveidotu bukletus Vecumnieku novada uzņēmumiem!
Priecājos, ka mūsu Kids GYM bukletā ir apkopota svarīgākā informācija, kā arī viss ir uzrakstīts īsi un saprotami, kas klientiem ir ļoti svarīgi.
Ieteikums jauniešiem turpmāk - vairāk komunicēt, sadarboties tieši ar uzņēmējiem, jo tā var uzzināt to, kas mājaslapā vai sociālajos tīklos nav atrodams!
Prieks par mūsu jauniešiem - malači! Veiksmi turpmāk!

Kārlis Ulmanis uzņēmums «Ābolis»
Ja iepriekš nav gatavoti reklāmas materiāli un nav bijusi iepriekšēja pieredze, tad jāsaka, ka Matīsam ir ļoti labi patstāvīgi izdevies apkopot informāciju un grafiku. Ir veicami uzlabojumi, bet priekš starta ir labi sagatavots.

Linda Daga, kafejnīca «sĒdnīca»
Lindas uzņēmums ir bijis divu jauniešu izraudzīts reklāmas veidošanai. Linda atzīst, ka viņai ir patiess prieks par jauniešu interesi. Kristīne Cicina bija atnākusi un interesējās personīgi, tas iepriecina. «Mēs izmantosim to, kas ir iesniegts. Prieks, ka esam saredzēti. Tā ir jauka iespēja visiem – jauniešiem un arī mums – uzņēmējiem. Varbūt pašreizējie apstākļi un krīze nav ļāvuši šim konkursam noritēt pilnasinīgāk, bet ideja ir ļoti laba, tas ir solis pretī uzņēmējiem».

Dace Krūmiņa, Vecumnieku sadzīves pakalpojumi
Ideja ir ļoti,laba, bet organizatoriski procesā bija vairākas nepilnības pie kuru novēršanas turpmāk būtu jāpiestrādā. Svarīgi, lai jaunieši tiktos ar uzņēmēju klātienē. Agnese Krūmiņa, SIA «Ķepas»
Manuprāt, ideja ir ļoti laba, jaunieši iepazīst vietējos uzņēmējus un gūst pirmo pieredzi sadarbības veidošanā, komunikācijā, darbu izstrādē. Diemžēl uzliktie Covid-19 ierobežojumi nepieļāva ciešāku, ilgāku kontaktu un iespējamo darba vietas izpēti klātienē, tomēr jaunieši tāpat veica aptauju un izveidoja savus darbiņus. Prieks, ka pašvaldība atbalsta šāda veida projektus, kas gan pievērš jauniešus lietderīgai brīvā laika izmantošanai, gan arī apvieno vietējos uzņēmējus, popularizējot atpazīstamību.

Paldies jauniešiem par uzņēmību, un ieguldīto darbu sacīja arī kafejnīcas konditorejas «Drava 85» īpašniece Rita Drava.

Reinis Burkevics 222.maijā norisinājās noslēguma pasākums un dalībnieku sveikšana. Atzinīgus vārdus par ieguldīto darbu sacīja «Lutaušu» saimniece Andžela Briča: «Būt ceļā nozīmē neapstāties pie sasniegtā! Turpini attīstīties un pilnveidot sevi. Paldies par uzdrīkstēšanos un ieguldīto darbu!»

Vecumnieku Jauniešu domes vadītāja Kristīne Pačkajeva atzina, ka šis konkurss nenāca viegli, bet rezultāts – varbūt ne tik apjomīgs kā gribētos – ir sasniegts. «Paldies gribu teikt Valles pamatskolas direktorei Gitai Eriņai, kura piedalījās un interesējās par šo pasākumu. Drīz bukleti būs Tūrisma informācijas punktā. Paldies uzņēmējiem par piedalīšanos un jauniešu novērtēšanu. Visi mēs mācāmies visu mūžu, katrs jauns darbs nes jaunas zināšanas».
Kristīne atklāj, ka ir iecere ar jauniešiem no Jauniešu domes veidot Vecumniekos pārgājienu taku, kur varēs apskatīt novada centru, baudīt dabu un kultūras piemiņas vietas.»

Viedokļus apkopoja VNZ redaktore Andra Matuļenko

 

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933