Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Arī caur Vecumnieku novadu ies Svētā Jēkaba ceļš

Sācies darbs pie starptautiski pazīstamā Svētā Jēkaba ceļa maršruta izveides Vecumnieku novadā. Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā.

Sv. Jēkaba ceļš tiek veidots Latvijā un Eiropas Savienībā, kā kristīgās vērtībās balstītas savienības – nostiprināšanā, lai veicinātu un attīstītu svētceļojumu tradīcijas Eiropā kopumā, tai skaitā katrā valstī atsevišķi. Mūsu kopīgais mērķis ir veicināt Eiropas valstu kultūras apmaiņu starp Sv. Jēkaba ceļa pilsētām, rajoniem, reģioniem, lai apliecinātu Eiropas kultūras identitāti un tās vērtības, tāpat arī veicināt vietējā un starptautiskā līmenī mūsu unikālā vēsturiskā, kultūras un intelektuālā mantojuma izplatīšanu.

23. maijā Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta vadītāja Aira Odinga un brīvprātīgie no asociācijas izgāja posmu no Bruknas cauri Bārbelei līdz Skaistkalnei, komunicējot ar iedzīvotājiem, izpētot ceļu, nosakot kopējo kilometrāžu un GPS koordinātas.

Vecumnieku TIC vadītāja Aira stāsta: "Mums nekāda termiņa, līdz kuram šis maršruta posms jāizveido, nav, bet – jo ātrāk, jo labāk, protams. Visiem no tā būs prieks, gandarījums un ieguvums. Un novada vārds tiks nests pasaulē. 

Tālāk plānā ir iziet maršrutu no Vecumniekiem līdz Bruknai. Ejot šo posmu ir jāuzrunā vairāki saimnieki, pa kuru teritoriju eventuāli ceļš vestu, vai viņi piekrīt, ka gar viņiem iet Sv. Jēkaba ceļs (piemēram, gar labības lauka malu) vai nepiekrīt."

Runājot par Sv. Jēkaba maršrutu tīklu Eiropā, vispirms uzmanība parasti tiek pievērsta tā izveides galvenajam mērķim – ar skaidru ceļa marķējumu nodrošināt iespēju svētceļniekiem pēc iespējas vairāk laika šajā ceļā veltīt iekšējām pārdomām. Jau Eiropā ieviestā tradīcija uzliek zināmu pienākumu svētceļniekus vest gar kultūrvēsturiski nozīmīgiem objektiem katrā apdzīvotā vietā, taču vienlaikus tiek domāts arī par to, lai tas būtiski neaizkavētu gājienu un arī neradītu traucējumus satiksmē.

Ar marķējuma zīmēm un apzinātām naktsmājām šobrīd ir izveidoti 6 etapi no Rīgas līdz Žagarei.

Vairāk informācijas par Sv. Jēkaba ceļu: https://caminolatvia.com/lv/

 

Gija Spula, Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933