Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Leišmalītes tūrisma ceļš

2019.gadā, iedvesmojoties no fonda “1836” un Imanta Ziedoņa muzeja projekta „Izgaismot Latviju”, kura mērķis bija 1836 km garo Latvijas robežu atdzīvināt tūrisma ceļā, Leišmales pašvaldības sāka darbu pie jauna pārgājiena tūrisma ceļa izveides.

Darba grupā iesaistījās Daugavpils, Ilūkstes, Aknīstes, Viesītes, Neretas un Vecumnieku novadu pašvaldību speciālisti. Vecumnieku novada Leišmalītes kultūrvēsturiskais stāsts lielākoties vijas pa robežupi Mēmeli, līdz ar to tapis jauns marķēts Leišmalītes laivošanas maršruts, iesaistot vietējos saimniekus un viņu sniegtos pakalpojumus.

Vecumnieku novada Leišmalītes marķētais laivu tūrisma ceļš sastāv no 14 piestātņu vietām Mēmeles krastā, kur ir iespēja vai nu kaut ko apskatīt, vai izmantot vietējo saimnieku sniegtos pakalpojumus. Divās piestātnēs iespējams paviesoties upes Lietuvas pusē, apskatot dabas objektu Velnalu vai Radvilišķu-Nemunelis ciematu. Aicinām izmantot novada laivošanas pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu, ja savas laivas vai ekipējuma nav. Leišmalītes tūrisma ceļš Vecumnieku novadā

Pirmajā darba grupas tikšanās reizē Aknīstē Imanta Ziedoņa muzeja pārstāves Maija Jaunzeme un Žaneta Grende iepazīstināja ar savu personīgo pieredzi starptautiski pazīstamajā Svētā Jēkaba ceļā (spāniski Camino de Santiago) Spānijā, kas katru gadu pulcē simtiem tūkstošu ceļotāju. Šis stāsts bija lielisks piemērs tam, kā var attīstīties nomales un cik daudz iespēju paveras vietējiem iedzīvotājiem kā pakalpojumu sniedzējiem. Veiksmīgi attīstot ieceri, nākotnē rastos nepieciešamība pēc naktsmītnēm un ēdināšanas pakalpojumiem, kas veicinātu pierobežas iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti.

Ir arī uzņemta dokumentālā filma "Leišmalītes ceļš" - stāsts par cilvēku un dzīvi pierobežā, un kā projekta "1836" gājēji dodas pa tiem ceļiem Latvijas-Lietuvas pierobežā, kurus savulaik, rakstot grāmatu “Leišmalīte”, izstaigājis Imants Ziedonis kopā ar dēlu Rimantu.

 

Aira Odinga, Vecumnieku TIC vadītāja

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933