Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Stelpē sirsnīgi sagaidīti vasaras saulgrieži

Šogad Stelpē līgojām citādi, jo svētku norisi nācās pielāgot ierobežojumu laika iespējām. Tomēr, sadarbojoties amatpersonām, māksliniekiem un aktīvākajiem iedzīvotājiem, izdevās piedzīvot krāsainu, lustīgu brīdi trīs Stelpes pagasta vietās – Beitiņos, Stelpes centrā un Nīzerē. 

Kaut arī krīze nebūt nav jauka lieta, stelpiešiem tā tomēr nesusi arī kaut ko priecīgu. Pati Tomuļmāte no Latvijas Nacionālā teātra aktrises Indras Burkovskas personā devusies nevis uz Silmačiem, bet gan uz Stelpi, lai sastaptu līgotājus un sajustu Jāņu noskaņu. Akordeonu plecā uzmetis, viņu pavadīja komponists Valdis Zilveris, allaž gatavs uzķert kādas dungotas dziesmiņas toni, pavadīt Tomuļmātes dziedātos pantus vai pat vajadzības gadījumā deju uzspēlēt. 

Tikusi pie teikšanas, Tomuļmāte ne vien apsvētīja galdā liktos cienastus, bet arī norādīja un izrīkoja, jo kurš gan drīkst tādai sievai pretī runāt! Pēc viņas pavēles Līgo sajūtas izdejoja Lāsmas Skābuliņas vadītā tautas deju kolektīva “Stelpe” sievas, kurām ar savu deju atbildēja vīri.  Sadzīves un attiecību problēmas humorpilnā veidā šķetināja Māras Lagzdiņas vadītā amatierteātra “Re, mēs te!” aktrises. Sieviešu vokālais ansamblis “Nianse”, ko vada Iveta Grantiņa, koncertmeistare Inese Freiberga, ne vien priecēja Tomuļmāti ar skanīgām Līgo dziesmām, bet arī aktīvi palīdzēja viņai jestro kupleju dziedāšanā. 

Un, nekā darīt, Tomuļmāti jāklausa pat Stelpes pagasta pārvaldniekam Sandim Neimanim. Pie rokas ņemts un ļaužu priekšā vests, viņš sveica klātesošos ar tautas dziesmas pantu, vēlēja priecīgu Līgo, bet pāri visam – mīlestību. 

Ar līgotājiem sadarbojās pat laika apstākļi. Netrūka saules, tomēr nebija ļoti karsts. Mūzika, dziesmas, Jāņu dienai atbilstīgi piparoti joki izklaidēja un spirdzināja. “Sen nebiju tā smējusies,” no māksliniekiem atvadoties atzina skatītāja Maiga Kurčanova. Sarīkojuma veidotāji vēlas pateikties ikvienam, kurš uz brīdi nolika malā dienišķos darbus un atnāca piedzīvot sarīkojumu, kura veidošanā darbu ieguldījuši tik daudzi. Ja iedzīvotāji saņemas atnākt un izbaudīt, tas ir atbalsts. Tas ir arī apliecinājums tam, ka viņi vēlas, lai sarīkojumi notiek. Klātbūtne ir reizē arī pateicība, jo rūpīgi gatavotai svētku programmai tikai tad ir nozīme, ja ir cilvēki, kas svētkus vēlas.

Bet par atbalstu un aktīvu līdzdalību svētku sagatavošanā vēlamies pateikties Ilgai Viņķelei, Verai Meduņeckai, Stallīšu ģimenei, Kārlim Elmeram Apsītim, Larisai Makarovai, kā arī Dmitrijam Gridjuško par tehnisko nodrošinājumu. Jutāmies gaidīti visās koncerta norises vietās, tomēr īpaši gribētos atzīmēt Beitiņu iedzīvotājus, kuri bija apvienojuši spēkus, lai saklātu svētku galdu. Zeltīte Pauloviča bija sagatavojusi pat īpašu apsveikuma runu.

FOTO GALERIJA

Stelpē sirsnīgi sagaidīti vasaras saulgrieži

Sandra Neliusa
Stelpes pagasta kultūras darba organizatore

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933