Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku Veselības centrā iespējams veikt analīzes uz ērču encefalīta vīrusu un boreliozes ierosinātāju (Laima slimību)

Vecumnieku veselības centrā iespējams veikt ērču pārnēsāto slimību DNA/RNA klātbūtni ērcē. Lai veiktu analīzes, ērcei ir jābūt izņemtai un nogādātai uz veselības centru 72 stundu laikā. Pirms nogādāšanas laboratorijā, ērce jāglabā ledusskapī 2-8° C. Glabājot nedzīvu ērci ilgāk par 72 stundām, testējot pieaug risks, ka rezultāti var būt viltus negatīvi.

Lai nogādātu ērci pārbaudei, tā pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas neskartā veidā jāizņem, jāuzliek uz samitrinātas salvetes vai vates gabaliņa. Ērce ir jāievieto nelielā, tīrā traukā ar aizbāzni vai skrūvējamu vāku, var izmantot arī Zip-lock maisiņu. Jādodas pie sava ģimenes ārsta un jāsaņem nosūtījums uz analīzēm.

Pakalpojuma cena par vienu izmeklējumu 10,50 Eur, par diviem izmeklējumiem (ērču encefalīta vīrusa un Laima slimības ierosinātājs) 18,00 Eur. Analīzes izpildes laiks 3 darba dienas. Pakalpojumu nodrošina Centrālā Laboratorija.
Ērce uz Centrālo Laboratoriju tiks nosūtīta pirmdienās, trešdienās un piektdienās.

Kā pareizi izvilkt ērci: https://medicine.lv/raksti/ka-rikoties-ja-piesukusies-erce-a1d2cbaa96

Uzmanību! Vecumnieku Veselības centrs nepiedāvā ērču izņemšanas pakalpojumus!

 

Vecumnieku novada Domes Vecumnieku veselības centra vadītāja Līva Jankeviča

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933