Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Pirmo reizi satiekas pārstāvji no visām Vecumnieku novada ģimenes ārstu praksēm

20.jūlijā Vecumnieku veselības centrā sapulcējās pārstāvji no visām ģimenes ārstu praksēm Vecumnieku novadā, lai diskutētu par Vecumnieku novada iedzīvotājiem nepieciešamajiem pakalpojumiem veselības aprūpes un veselības veicināšanas jomā. Starp profesionāļu tikšanās reizē piedalījās B.Veselova, U.Mantons, Z.Sprance, A.Cirša, J.Vlasova un Vecumnieku veselības centra pārstāvji.

Tika apspriesti jautājumi, kā uzlabot un pilnveidot Vecumnieku veselības centra sniegtos pakalpojumus. Ārsti uzskata, ka nepieciešamie speciālisti būtu kardiologs, otorinolaringologs (LOR), neirologs, oftalmologs (acu ārsts). Kā vienu no svarīgākajiem pakalpojumiem, ģimenes ārsti uzsver par nepieciešamību izveidot pēdu aprūpes kabinetu (podologs) cukura diabēta slimniekiem, kā arī pārējiem iedzīvotājiem, kam tas būtu nepieciešams. Speciālisti būtu nepieciešami 1-2 reizes mēnesī.

Izskanēja arī jautājums par preventīvo darbu veselības veicināšanas jomā, piemēram, rīkot informatīvas lekcijas, nodarbības, kā piemēru minot uztura speciālista vai dietologa lekciju, ar iespēju saņemt konsultācijas.

Ģimenes ārsti, kuriem prakses vieta ir Vecumniekos, “Atvasaras” ēkā, aktualizē ilgstoši neatrisinātu problēmu, par gājēju nokļūšanu gan uz Vecumnieku veselības centru, gan ārstu praksēm, piebilstot, ka īpaši sarežģīti ir nokļūt jaunajām māmiņām, kas stumj bērnu ratiņus, kā arī invalīdiem ratiņkrēslos, jo ceļa posmā uz Bauskas ielas un uz ceļa, kas ved uz veselības centru, nav trotuāra. Tas rada bīstamas situācijas, jo gājējiem nav vietas, kur patverties, ja brauc automašīnas, īpaši abos virzienos. Ziemas mēnešos šī situācija esot vēl sarežģītāka, jo ceļš sašaurinās, sakarā ar sniega tīrīšanu. Lūdz risināt arī jautājumu par tiltiņa sakārtošanu, jo tur ir izveidojies ass pacēlums abās tilta pusēs.

Interesants bija jautājums par pacientu biedrības izveidi, piemēram atbalsta grupas cukura diabēta slimniekiem. Aicinām aktīvos novada iedzīvotājus veidot biedrības un nepieciešamības gadījumā, varam risināt situāciju ar telpām, padomu vai cita veida palīdzību.

Pēc tikšanās ar ģimenes ārstiem ir izveidota aptauja, lai noskaidrotu Vecumnieku novada iedzīvotāju domas par pakalpojumiem, ko nepieciešams attīstīt Vecumnieku veselības centrā. Anketas ir pieejamas veselības centrā, Vecumnieku novada mājaslapā, kā arī novada domes telpās (sociālajā dienestā un klientu apkalpošanas centrā).

Vēlos atgādināt, ka dotajā brīdī Vecumnieku veselības centrā ir pieejami šādi pakalpojumi:

  • Laboratorija (analīzes), tajā skaitā ērču pārnēsāto slimību DNA/RNA klātbūtnes noteikšana ērcē - pirmdienās, trešdienās, piektdienās;
  • Ultrasonogrāfijas izmeklējumi - pirmdienās;
  • Rentgens - otrdienās, ceturtdienās;
  • Ginekologs, dzemdību speciālists, ultrasonogrāfijas speciālists - piektdienās.

Lai pieteiktos uz izmeklējumiem, lūdzu zvanīt pa tālruni 63976126 katru darba dienu līdz plkst. 14:00

Informēju, ka no šī gada 10.jūlija Vecumnieku veselības centrā ir iespējams norēķināties ar maksājuma kartēm.

 

Vecumnieku novada pašvaldības iestādes
“Vecumnieku veselības centrs” vadītāja Līva Jankeviča

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933