Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Aizvadīts pirmais Vecumnieku novada jauniešu domes veidotais pasākums “Tepat”

Tepat mēs visi esam, tepat mēs visi uzaugām un tepat ir mūsu mājas. Vecumnieku novada jauniešu domes (VNJD) rīkotais pasākums “Tepat” tika veidots pēc principa “jaunietis jaunietim”. Pasākuma veidotāji, deva novada iedzīvotājiem iespēju, klausīties koncertus un izglītojošas sarunas, apgūt jaunas iemaņas radošajās darbnīcās un izklaidēties sporta spēlēs.

Ko mēs, pasākuma veidotāji, no tā ieguvām? Gandarījumu par paveikto darbu, apmeklētāju smaidus, kas lika mūsu sirdīm gavilēt un, pats svarīgākais, kopā būšanu ar savējiem, kas tepat ir, tikai ikdienā ir paslēpušies aiz mājas aizkariem un aizvērtām durvīm.

22. augusta rīts iesākās ar sporta kluba “Vēsma” rīkoto futbola turnīru, kurā pierādījās, ka Vecumniekos ir iespēja attīstīt arī futbola kultūru un ka mēs spējam uzņemt komandas no visas Latvijas.

Vecumnieku estrādē, pasākuma svinīgo daļu atklāja slavenā dziedātāja, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas absolvente, Elza Rozentāle, kura novadā vienmēr ir gaidīts viesis. Nebija šaubu, ka tieši viņai ir jāatklāj pasākums.

Pirmo reizi Vecumnieku novadā ciemojās alternatīvās popmūzikas grupa “Embark” . Mūziķi savu popularitāti guvuši uz daudzām Latvijas skatuvēm un ir iekļuvuši jauno mūziķu konkursa “Hadrons” finālā. Viņi ir jauni, uzņēmīgi un iet uz savu mērķi.

Arī alternatīvā metāla apvienība “Harta”, kura Vecumniekus sauc par savām mājām, neatstāja bez emocijām nevienu. Viņu priekšnesums aizdedza skatuvi, kopā ar uguns šova “Fire Spirit” palīdzību. Nedz “Harta”, nedz “Fire Spirit”, nedz uzticamākie klausītāji nepadevās arī lietus laikā. Apstāties, sajust dabas nenoteiktību un cilvēka spītu, kā arī aizvērt acis un ļauties dzīves ritējumam, varēja tieši 22. augustā “Tepat”.

Dienas gaitā “Sarunu teltī” notika radošās diskusijas par sabiedrībā aktuālām tēmām. Slavenais latviešu influenceris Edgars Fresh, kuram YouTube ir vairāk ne kā 25 tūkstoši sekotāju, klātesošajiem stāstīja par veselīgu pārtiku un dzīvesveidu. Edgaru Fresh jauniešiem parādīja kā taisīt vegāniskos mango salātus, savukārt jaunieši parādīja vienu no Vecumnieku skaistākajām vietām – Jauno ezeru.

Organizācija “Papardes zieds” veidoja diskusiju par veselīgu attiecību veidošanu. Sarunas laikā iedzīvotāji iesaistījās diskusijā par attiecībām un atklāja, ka komunikācija ir atslēgas vārds, kas spēj atrisināt visas problēmas. Pēc diskusijas jaunieši devās spēlēt aizraujošu un izglītojošu spēli par reproduktīvo sistēmu, attiecībām un veselību.

Tepat, Baldonē, darbojas aizraujoši jaunieši no Plastify.lv, kas paši saviem spēkiem pārstrādā plastmasu un rada jaunus produktus no jau izmantotā un citiem nevajadzīgā. Festivāla laikā interesenti varēja iepazīties ar Plastify.lv darbību un paši pārstrādāt plastmasu ar jauniešu radītās tehnoloģijas palīdzību.

Kā strādāt par māsas palīgu 15 gadu vecumā, iziet cauri visapbrīnojamākajiem pārbaudījumiem vidusskolas laikā un izaugt par neatlaidīgu cilvēku, kurš nekad neaizmirst sapņot, atklāja Viesturs Saldavs. Pēc aizraujošās sarunas kopā ar viņu varēja pārbaudīt savu gribu un apņemšanos kopējā treniņā. “Ja vari tagad, tad varēsi vienmēr!” vēl joprojām galvā dzirdami viņa sacītie vārdi.

“Radošajā kvartālā” jaunieši radīja savu vidi. Ketrīna Medne un Unda Rušmane vadīja ķermeņa apgleznošanas meistardarbnīcu un radīja apbrīnojamus mākslas darbus. Anna Grigorjeva un Ligija Kampusa veidoja hennas tetovējumu. Vita Vēvere kopā ar Līgu Lauriņu domāja gan par bērniem, gan par viņu vecākiem veidojot atstarotājus un galdauta turētāju sviras. Lelde Zandberga un Katrīna Pavlova mācīja cilvēkiem, kā veidot pašiem savas antistresa bumbas. Frizētava “Natālija”, kas atrodas tepat vien virs veikala “Vesko”, pina bizes ik vienam gribētājam. Vecumniekos viesojās Dita Bērziņa, kas savu talantu izpauž nozīmīšu, uzlīmju un plakātu veidošanā. Viņa deva iespēju iegādāties pašas veidotās nozīmītes un uzlīmes, kā arī katrs pats varēja radīt savu nozīmīti.

“Iespēju ielā” varēja uzzināt par brīvprātīgā darba iespējam no biedrības “Jaunatne smaidam”. “Eco Baltia vide” teltī varēja pārbaudīt savas zināšanas atkritumu pārstrādē un iegūt lieliskas balvas. Vecumnieku jaunsargi interesentiem deva iespēju izjaukt un salikt ieročus, kā arī pārbaudīt savu precizitāti šaušanā.

VNJD teltī varēja paust savas idejas par kultūras un sporta dzīves veidošanu novadā, kā arī iegūt jaunas zināšanas par tūrismu Vecumnieku novadā.

Uzticamie draugi no Skaistkalnes organizēja flipera un novusa turnīru, kā arī balviņas varēja iegūt pārbaudot savu precizitāti trīs punktu metienos.

Jauniešu ieguldītais darbs ir neizmērojams. It īpaši vasarā, kad lielākā daļa jauniešu strādā. Celties agrāk, lai nokrāsotu gleznas rāmi, vai palikt nomodā līdz trijiem naktī, lai pielabotu savu runu. No idejas līdz tās īstenošanai ir ilgs laiks. Komunikācija, atsaucība un griba darīt bija pats svarīgākais atbalsts pasākuma veidošanā. Paldies ik vienam, kas izveidoja kaut vienu origami dzērvi, kas atveda pufus vai šūpuļtīklus, paldies par idejām un labajiem vārdiem, kā arī ieguldīto laiku un darbu!

Nogurums, kas ir radies pēc pasākuma ir milzīgs. Padarītais darbs, skriešana un negulētas naktis nu jau ir pagājušas. Pēcgarša gan ir savāda. Mēs, jaunieši, esam laimīgi par to, ko esam paveikuši. Mēs tur bijām, mēs redzējām!

FOTO GALERIJA

 

Sagatavoja:
Vecumnieku novada jauniešu dome
un sabiedrisko attiecību nodaļa

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933