Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Septembra beigās Vecumnieku novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku mācības “Namejs 2020”

Šī mēneša beigās plānotas Nacionālo bruņoto spēku lauka taktiskās mācības “Namejs 2020”. Mācību aktīvā fāze plānota no 21. līdz 27. septembrim, un tās norisināsies astoņu novadu teritorijā – Ķekavas, Mārupes, Olaines, Baldones, Iecavas, Rundāles, Bauskas un Vecumnieku novadā.

 Mācībās piedalīsies NBS karavīri, zemessargi un NATO paplašinātās kaujas grupas Latvijā karavīri ar ieročiem un tehniku. Apmācības nolūkos plānots izmantot imitācijas līdzekļus, kas neapdraud iedzīvotāju veselību un drošību.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Lai nodrošinātu mācību norisi, Zemessardzes 1. Rīgas brigāde no 15. jūlija līdz augusta beigām veikusi zemes un objektu izmantošanas saskaņošanu ar zemju/objektu īpašniekiem un uzņēmējiem Rīgā, Pierīgā un Zemgalē. Šī procesa laikā zemessargi sazinājās un tikās ar īpašniekiem, izskaidrojot mācību norisi, un slēdza zemju/objektu izmantošanas līgumus.

Militaras macibas NAmejs 2020 01

Mācību norisei ārpus militāriem objektiem - poligoniem ir būtiska nozīme, lai turpinātu apmācīt karavīrus aizsargāt Latvijas valsts teritoriju. Pēc mācību noslēguma tiks nodrošināta īpašumu sakopšana un nodošana to sākotnējā stāvoklī.

No 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Vairāk informācijas ŠEIT.

Info: Nacionālie bruņotie spēki, www.mil.lv

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933