Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Ānes-Mēmeles parkā apbalvoti projektu konkursa "Iedzīvotāji veido savu vidi 2020" uzvarētāji

Šī gada 31. oktobrī neierastā formātā tika apbalvoti iedzīvotāju iniciatīvu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi 2020” uzvarētāji – grupa “Atpūtnieki un darbinieki”, kas, īstenojot projektu “Lai skaisti un vēl skaistāk Mēmelē”, uzlaboja un papildināja Ānes-Mēmeles parka atpūtas vietas infrastruktūru.

Iedzīvotāju grupa “Atpūtnieki un darbinieki” 17 cilvēku sastāvā īstenoja vienu no kopumā 12 novadā atbalstītajiem projektiem. Projektu konkurss “Iedzīvotāji veido savu vidi” tiek organizēts jau astoto gadu un paredzēts Vecumnieku novada iedzīvotājiem un biedrībām, lai īstenotu dažādus publiski pieejamās teritorijas labiekārtošanas projektus, uzlabotu brīvā laika pavadīšanas iespējas un veicinātu sporta aktivitātes.

DSC 0162

 Ānes-Mēmeles muižas parks pēdējā laikā kļuvis atpazīstamāks un iecienīts. Tajā tiek svinētas jubilejas, kā arī nereti atbraucēji to izvēlas par lielisku pastaigu vietu. Siltajos vasaras mēnešos te izvēlas nakšņot arī laivotāji un riteņbraucēji. Parku iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi no visas Latvijas.

DSC 0059

Pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai un ieguldītajam darbam Ānes-Mēmeles parkā uzstādīti papildus soli, izgatavota ģērbtuve, uzstādīts statīvs ēdiena gatavošanai pie ugunskura, izveidota garšaugu dobe tējām, vides objekts – “pilskundze”, gadalaiku bilžu galerija, kā arī papildināti stādījumi pie nojumes un platformas. “Atpūtniekiem un darbiniekiem” parka sakopšanas talkā palīdzēja arī biedrības „Mēmelīte” pārstāves, atsevišķos darbos arī radinieki un draugi, kas vasaras atvaļinājumu pavadīja Mēmelē.

DSC 0073

 Par paveikto kopumā iedzīvotāji ir gandarīti. Grupas neformālā vadītāja, Skaistkalnes pagasta novadpētniecības centra vadītāja Laima Indriķe atklāja, ka projekta īstenošanas laikā “grūtāk gājis ar tehniskajiem darbiem, metināšanu, betonēšanu, skrūvēšanu un tamlīdzīgi, jo grupas vīriešiem – lielākoties lauksaimniekiem – bija ļoti jāiespringst, lai atrastu laiku projekta aktivitātēm. Grupa gaidījusi arī lielāku atsaucību no vietējiem – mēmeliešiem.”

Konkursa uzvarētājus bija paredzēts sveikt svinīgā apbalvošanas ceremonijā 23. oktobrī Vecumnieku tautas namā, taču, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, pasākumu nācās atcelt. Tā vietā Vecumnieku novada domes un Skaistkalnes pārvaldes pārstāvji tikās ar iedzīvotājiem projekta realizācijas vietā Ānes-Mēmeles parka labiekārtotajā atpūtas vietā.

DSC 0131

 Uzvarētāji saņēma 500 EUR papildus finansējumu projekta tālākai uzlabošanai un īstenošanai. Projekts tiks virzīts arī Zemgales reģiona projektu vērtēšanā, ko īsteno Pašvaldību apvienība „Sabiedrība ar dvēseli – Latvija”, tādējādi pretendējot uz veicināšanas balvu vai cīnīsies konkurencē starp labākajiem Zemgales reģiona pašvaldību projektiem.

DSC 0049

Tālāk jau neformālākā gaisotnē visiem klātesošajiem bija iespējams novērtēt iedzīvotāju paveikto, nobaudīt uz ugunskura vārīto ķirbju zupu, kā arī pārspriest tālākos iespējamos plānus Ānes-Mēmeles parka infrastruktūras attīstībai.

Jau iepriekš vēstīts, ka šogad projektus pieteica iedzīvotāji no Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagastiem. Pie iedzīvotāju mājām tika sakārtoti gājēju celiņi, paplašināti automašīnu stāvlaukumi, veikti apzaļumošanas darbi, kā arī kāpņu telpu kosmētiskie remonti, izveidots publiski pieejams aktivitāšu celiņš bērniem, uzlabota ieeja Vecumnieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Misas ciema Māliņkalnā, līdzīgi kā Ānes-Mēmeles parkā, arī tika ierīkota publiska atpūtas vieta. Projektu konkursa kopējais finansējums bija 9600,00 EUR, kopējais atbalstāmo projektu skaits - 12 projekti, katra projekta īstenošanai piešķiramais atbalsts bija līdz 800,00 EUR.

FOTO GALERIJA

Agnese Čikule,

Vecumnieku novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts: vecumnieki@vecumnieki.lv
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933