Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Noslēdzies biznesa ideju konkursa „Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2020” trešais, noslēdzošais, pieteikumu termiņš

Janvārī Vecumnieku novada dome izsludināja biznesa ideju konkursu „Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2020”, kur kopējais apgūstamais finansējums ir 7000,00 EUR no pašvaldības budžeta līdzekļiem, un vienam konkursa dalībniekam maksimālais pieejamais finansējums ir līdz 1500,00 EUR.

Konkurss notiek no 2020. gada 2. janvāra līdz 30. oktobrim un tam ir noteikti 3 pieteikšanās termiņi. Pēdējais, trešais, biznesa ideju pieteikumu iesniegšanas termiņš, noslēdzās 30.oktobrī, uz to tika saņemti 6 pieteikumi, taču uz tikšanos ar vērtēšanas komisiju tika virzīti četri pretendenti, jo divi no pieteikumiem nebija sagatavoti atbilstoši administratīvās vērtēšanas kritērijiem.

Viens no konkursa pretendentiem, SIA “Bio Berries”, nodarbojas ar lauksaimniecību – augļkopību, kas apsaimnieko bioloģisko upeņu komercdārzu 9,6 ha platībā Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta “Strēlniekos”. Tā kā Latvijas tirgus ir piesātināts ar bioloģisko upeņu piedāvājumu, uzņēmums plāno izaudzētās upenes eksportēt uz Skandināviju, Āziju un Dienvideiropu. Drīzumā uzņēmums plāno iestāties kooperatīvā “Bio Berries Latvia”, kur ir apvienojušies lielākie Latvijas upeņu audzētāji, kas kopīgi slēdz līgumus ar pasūtītājiem, lai nodrošinātu nepieciešamo pieprasījuma apjomu ar upenēm. Ar konkursā saņemto atbalstu uzņēmums plāno iegādāties apdobju frēzi un rindstarpu frēzi, lai varētu uzturēt esošā tīruma rindu starpas un upeņu stādu apdobes tīras no nezālēm. Iegādātā tehnika uzlabos augsnes sastāvu un nenomāks upeņu stādu augšanas attīstību.

Vērtēšanas komisija, izvērtējot pretendenta pieteikumu un sniegto prezentāciju, nolēma atbalstīt SIA “Bio Berries” biznesa idejas pieteikumu, nosakot maksimālo pieejamo finansējumu 1500,00 EUR.

Otrs konkursa pretendents ir biedrība “7 maņas”, kuras mērķis ir katras personības vispusīga attīstība sabiedrības psihiskās, sociālās un fiziskās veselības veicināšanai. Līdz šim biedrība vada un organizē bērniem nodarbības ar sensorās integrācijas elementiem, runas attīstības nodarbības, vecāku laiku. Biznesa ideju konkursa ietvaros pretendents Vecumnieku pansionāta “Atvasara” telpās plāno izveidot ģimenēm draudzīgu trenažieru zāli, kurā būs iespēja pilnveidot un attīstīt savu fizisko sagatavotību gan patstāvīgi, gan fizioterapeita vadībā. Turklāt ir plānots iegādāties arī speciāli paredzētus trenažierus bērniem, lai ne tikai sekmētu fiziskās kustības, bet arī ģimenei būtu iespēja aktīvi pavadīt laiku kopā. Pašvaldības piešķirtais finansējums tiks izmantots kā līdzfinansējums Lauku atbalsta dienesta atbalstītā projekta “Fiziskās aktivitātes kā medikaments” līdzfinansēšanai, lai iegādātos trenažieri pieaugušajiem un bērniem.

Vērtēšanas komisija pretendenta pieteikumu atbalstīja, nosakot 750,00 EUR lielu finansējumu.

Trešais pretendents, Ēriks Kristapsons, ir izveidojis bišu darvu Vecumnieku novada Bārbeles pagasta “Stiebriņos” un biznesa ideju konkursā saņemto finansējumu plāno izmantot kā līdzfinansējumu Lauku atbalsta dienesta atbalstītajam projektam “Bišu SPA”. Projekta ietvaros plānots uzbūvēt bišu māju, kas ir speciāli izgatavota konteinera tipa ēka, kurā ir izveidotas guļvietas virs bišu kasetēm. Bišu kasetes ir droši norobežota vieta, kur uzturas bites no telpas, kur atrodas viesi. Uzturoties telpā viesi var baudīt bišu saimes aromātus (vasks, propoliss, nektārs) un sajust bišu vibrācijas – sanēšanu. Tas viss rada nomierinošu atmosfēru un iespēju cilvēkiem kvalitatīvi atpūsties.

Vērtēšanas komisija pretendenta pieteikumu atbalstīja, nosakot finansējumu 1000,00 EUR apmērā.

Ceturtais biznesa ideju konkursa pieteikuma iesniedzējs ir Stelpes pagasta zemnieku saimniecība “Līdumi”, kurā no 2019. gada rudens notika paaudžu maiņa, un saimniecības vadības grožus no tēva pārņēmusi Laura Čerpinska. Zemnieku saimniecība “Līdumi” ir bioloģiski sertificēta un nodarbojas gan ar augkopību, gan ar lopkopību. Projekta ietvaros plānots iegādāties graudu placinātāju, kas ir piemērotākais spēkbarības pārstrādes risinājums, lai liellopiem būtu labāks dzīvmasas pieaugums.

Vērtēšanas komisija pretendenta biznesa ideju atbalstīja, nosakot finansējumu 500,00 EUR apmērā, taču pretendents izlēma līgumu par finansējuma piešķiršanu un izlietojumu ar pašvaldību neslēgt.

Aicinām visus interesentus piedalīties 2021.gadā izsludinātajā biznesa ideju konkursā “Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2021” un pieteikt savu biznesa ideju, lai pretendētu uz pašvaldības finansējumu savas biznesa idejas īstenošanai! Kopējais konkursa rīkošanai piešķirtais finansējums no pašvaldības ir līdz 7000,00 EUR. Vienam pretendentam pieejamais grants ir līdz 1500,00 EUR jauniem uzņēmumiem vai līdz 1000,00 EUR uzņēmumiem, kuru saimnieciskā darbība ir reģistrēta ilgāk kā 18 mēnešus.

Konkurss norisinās no 2021.gada 1. februāra līdz 2021.gada 31. maijam un tam ir noteikti 2 pieteikšanās termiņi:

  1. 1. februāris – 31. marts;
  2. 1. aprīlis – 31. maijs.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapas

Konkursa pretendenti tiek aicināti ievērot pieteikuma sagatavošanai norādītās prasības un neskaidrību gadījumā konsultēties attīstības – plānošanas nodaļā.

Sagatavoja: Alīna Žukauska,
Vecumnieku novada domes
Attīstības – plānošanas nodaļas projektu koordinatore
Tālr. 63920596; e-pasts:

 

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933