Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Latvijas – Lietuvas robežas šķērsošanas punktā Skaistkalnē no 7. decembra patrulēs Valsts robežsardze

Laikā no š.g. 7. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim robežpunktā Skaistkalne-Germanišķi patrulēs Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Zemgales dienesta robežsargi.

Kā skaidroja Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes II kategorijas Zemgales dienesta priekšnieks Andris Beķeris, robežsargi pārbaudīs, vai personas, ieceļojot Latvijā, aizpildījušas Covidpass elektronisko anketu.

Elektroniskās anketas aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, kas iebrauc Latvijā, un tā jāaizpilda ne agrāk, kā 48 stundas pirms robežas šķērsošanas.

Covidpass aizpildīšana ļauj robežsargiem pārliecināties par valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu (ieceļotājiem jāievēro 10 dienu pašizolācija), kā arī Valsts robežsardzei un Slimību profilakses un kontroles centram nepieciešamības gadījumā piekļūt nepieciešamajiem personas datiem.

Apliecinājums ir jāaizpilda katru reizi iebraucot Latvijas Republikā par sevi, bērniem un aizbildnībā esošām personām, izņemot gadījumus, kas īpaši noteikti Ministru kabineta 360. noteikumos.

Reizi 30 dienās apliecinājumu atļauts iesniegt Latvijas pierobežas iedzīvotājiem, Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas sauszemes robežu ar citām ES valstīm:

1.1. saistībā ar nodarbinātību, ja robežšķērsošana nepieciešama darba vai dienesta pamatpienākumu veikšanai un personai ir nodarbinātības faktu apliecinošs dokuments (tajā skaitā arī autovadītājiem, kuri veic starptautiskos kravu vai pasažieru pārvadājumus ES sauszemes iekšējās robežās, uzrādot nodarbinātības faktu apliecinošu dokumentu);
1.2. bērnu uzraudzības pakalpojuma saņemšanai vai formālās izglītības ieguvei klātienē pirmsskolas izglītības pakāpē (uzrādot pakalpojuma sniedzēja vai izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
1.3. formālās izglītības ieguvei klātienē pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, kā arī profesionālās ievirzes izglītības programmās mākslas un kultūras jomās, tas attiecas arī uz personām, kas pavada nepilngadīgu izglītojamo vai pilngadīgu izglītojamo ar speciālām vajadzībām (uzrādot izglītības iestādes izsniegtu izziņu).

Papildus informācija:
Ministru kabinets - www.mk.gov.lv; 
Valsts kancelejas COVID-19 informatīvā mājaslapa - www.covid19.gov.lv; 
COVIDpass elektroniskā anketa – www.covidpass.lv;  
Valsts robežsardze – www.rs.gov.lv.

Informāciju sagatavoja: Vecumnieku novada domes
sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Čikule

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933