Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Ceļu tīrīšana Vecumnieku novadā

Ar lielu kavēšanos Vecumnieku novada ielas un ceļi ir sagaidījuši pirmo salu un sniegu. Lai gan baltā sniega kārta izdaiļo dabu, ceļu uzturētāji īpašu prieku par to nejūt. Šādos apstākļos pastāvīgi ir jākontrolē ceļu un ielu stāvoklis un nepieciešamības gadījumā ceļu un ielu virsmas jāapstrādā ar pretslīdes materiāliem. Vecumnieku novadā kā pretslīdes materiāls tiek izmatota grants.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka arī pēc brauktuves nokaisīšanas, tā var būt slidena, jo ar kaisīšanu var panākt tikai slīdamības samazināšanos. Jāatzīst, ka šāda tehnoloģija, ir izmantojama tikai pēc snigšanas beigām, pretējā gadījumā tā nedos gaidīto rezultātu. Šādu pat pretslīdes tehnoloģiju izmanto Eiropas Ziemeļvalstīs. Laikā, kad uz ceļiem veidojas saucamais “spogulis”, esam gatavi arī ceļu risošanai, jeb rievu veidošanai apledojumā, kas nedaudz samazina sānslīdi automašīnām. Jāatzīst, ka šādu rievu veidošanu var veikt tikai uz grants autoceļiem, ja sniega vai apledojuma biezums ir sasniedzis vismaz 5 cm.

Bieži tiek saņemti jautājumi no iedzīvotājiem, kā tiek izvērtēta ielu tīrīšanas secība. Ielu tīrīšana tiek noteikta atbilstoši prioritārajām klasēm. Lai arī Vecumnieku novadā ielām ir noteiktas C vai D ziemas uzturēšanas klases, kas nenosaka striktu brauktuves attīrīšanas laiku no snigšanas beigām, tomēr pirmās cenšamies apstrādāt ielas ar lielāku satiksmes intensitāti vai sociālo nepieciešamību. Ar ielu un ceļu uzturēšanas klasēm var iepazīties Vecumnieku novada domes mājas lapā.

Darbu izpildes laiki atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasei:

Uzturēšanas klase   A  A1  B  D
Diennakts laiks, kurā jānodrošina attiecīgie braukšanas apstākļi  6-22  6-20 6-18   6-18  Netiek normēts
Laiks autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega*  3h  4h  6h  18h  Netiek normēts
Laiks autoceļa brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu  3h  4h  6h  Netiek normēts  Netiek normēts
Laiks rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz autoceļu brauktuves**  -  6h  Netiek normēts  Netiek normēts

Vēlos aicināt visus satiksmes dalībniekus un gājējus būt uzmanīgiem ziemas sezonā, lai arī cenšamies strādāt operatīvi diemžēl visu reizē uzspēt nevaram.

Tāpat, kā iepriekšējos gadus Vecumnieku pagastu ziemas periodā apsaimnieko SIA “Jaunolis”.

Skaistkalnes pagastu ziemas periodā apsaimnieko VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” saskaņā ar iepirkuma rezultātiem.

Bārbeles, Stelpes, Valles un Kurmenes pagastus ziemas periodā apsaimnieko SIA “OEG Ceļi” saskaņā ar iepirkuma rezultātiem.

Par jebkuriem jautājumiem, kas saistās ar ielu un ceļu uzturēšanu ir iespēja zvanīt Vecumnieku novada domes izpilddirektora vietniekam pa tālr. 27307370, kā arī pārvalžu vadītājiem.

Lai arī ziemas sezonā tiek apstrādāti ielas un ceļi, neaizmirsīsim, ka tā nav vasaras sezona un jābūt daudz piesardzīgākiem pārvietojoties ar auto transportu.

Novēlu visiem autovadītājiem veselīgu, drošu, maz slīdošu, veiksmīgu Jauno gadu.

 

Guntars Veismanis
Izpilddirektora vietnieks

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933