Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku orientēšanās poligons

Orientēšanās sporta klubs Eko O un Vecumnieku Tūrisma Informācijas Punkts ar Vecumnieku novada Domes atbalstu šinī pavasarī nākuši klajā ar jaunu sadarbības projektu: izveidots un nomarķēts orientēšanās poligons, kurš pieejams 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, bez maksas!

Jaunais produkts domāts jebkuram, kam patīk aktīvi atpūsties.

Stāsta Mārtiņš Šteinalts (klubs Eko O): “Lai arī Vecumnieku novadā šis ir pirmais orientēšanās poligons, Latvijā šādi poligoni tiek radīti jau vairāk kā 10 gadus un ir sastopami dažnedažādos novados visā Latvijā. Pārsvarā orientēšanās poligoni sastopami mežos, taču mūsdienās orientēšanās sports nāk “no meža ārā”, tuvāk cilvēkiem, lai iepazīstinātu ar savu burvību, turklāt apgūt orientēšanās sportu visvieglāk ir parkos un pilsētvidē. Mērķi, kāpēc doties orientēšanās poligonā, atrodot kontrolpunktus, var būt visdažādākie: izlocīt kājas pastaigājoties, izskriet ikvakara krosiņu, doties nūjot vai izbraukumā ar velo, turklāt var izvēlēties, jo mēs pie dāvājam četrus dažādus maršrutus.”

Pastaigu taka aicina izstaigāt un labāk iepazīt Vecumnieku centrālo daļu, orientējoties ar sporta kartes palīdzību, vienlaikus piedāvājot mazu, aizraujošu uzdevumu. Apmeklējot 12 vai 16 kontrolpunktus bez atzīmēšanās tajos, tikai jāpieraksta katrā kontrolpunktā atzīmētais burts, - tad finišā būs atminējums! Kopējais distances garums pa gaisa līniju pastaigu takas Violetajam maršrutam ir 3,1 km, un papildus vēl pieplusojot Zilā maršruta kontrolpunktus - 4,3 km. Pastaigu takai nav nekur jāreģistrējas, - tikai jāpievērš uzmanība burtiem!

Rogainings ļauj doties brīvi izvēlētā kontrolpunktu apmeklēšanas secībā ar kontrollaiku 40 minūtes. Nav svarīgi, cik kontrolpunktu tiek apmeklēti, būtiski iegūt pēc iespējas vairāk punktu. Kopējais distances garums, ja visi punkti tiek apmeklēti - 6 km pa gaisa līniju. Pavisam izvietoti 35 kontrolpunkti ar kopēju punktu vērtību: 183 punkti.

Pavēles distance Nr.1 - Par orientēšanās sporta pavēli sauc distanci, kur dalībniekiem nepieciešamas apmeklēt kontrolpunktus secībā 1;2;3;4 utt. līdz finišam. Taču ceļa/neceļa izvēles variants ir atkarīgs no pašiem orientieristiem. Pirmās distances garums 4,6 km pa gaisa līniju, kopā dalībniekiem jāapmeklē 24 kontrolpunkti secībā.

Pavēles distance Nr.2 - Pagarinātā orientēšanas sprinta distance garākam piedzīvojumam Vecumniekos. 7 km pa gaisa līniju, kopā dalībniekiem jāapmeklē 28 kontrolpunkti secībā.

Visiem maršrutiem ir izveidotas sporta kartes ar tūrisma informāciju. Visa informācija par poligonu atrodama vietnē Vecumnieku novada mājas lapā, kur iespējams arī lejupielādēt kartes un informatīvo sadaļu. Drukātā versijā tās ir pieejamas Vecumnieku centra veikalos un pie ēdinātājiem.

Interesentiem, kuri vēlas apgūt orientēšanās sporta pamatus un iemācīties lasīt orientēšanās sporta karti, orientēšanās klubs Eko O piedāvā individuālu treniņu. Treniņā varēs uzzināt par iespējām nodarboties ar orientēšanās sportu arī turpmāk.
Pieteikties treniņam var: Kontakti: Mārtiņš Šteinalts - 25464261,

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933