Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Noslēdzies pirmais biznesa ideju konkursa „Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2021” pieteikumu termiņš

2021.gada 31.martā noslēdzās pirmais biznesa ideju konkursa “Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2021” pieteikumu iesniegšanas termiņš, kurā savus pieteikumus iesniedza 7 pretendenti. Šā gada 13.aprīlī konkursa vērtēšanas komisija tikās ar pretendentiem attālināti tiešsaistes platformā, lai detalizētāk uzzinātu par katra pretendenta pieteikto biznesa ideju un izvērtētu atbilstoši konkursa nolikuma nosacījumiem. Vērtēšanas komisijas lēmuma rezultātā, līgums par finansējuma piešķiršanu tika noslēgts ar četriem uzņēmējiem.

Atbalsts 750,00 EUR apmērā piešķirts Skaistkalnes vīna mājražotājam IK “Gaiļi JL”, kurā darbojas Jānis un Ludmila Lācīši. Uzņēmējdarbība tika uzsākta ar mērķi pārstrādāt mežā, savā dārzā augošās ogas un augļus un tālāk veikt raudzēto dzērienu (vīnu) ražošanu no pašražotās augļu- ogu produkcijas. Vīna ražošanā tiek izmantotas tradicionālās metodes. Lai attīstītu saimniecisko darbību, uzņēmēji savā ražotnē vēlas ierīkot degustācijas telpu. Lai atvērtu degustācijas telpu, ir paredzēts šogad pārbūvēt sava īpašuma teritorijā esošo kūti, kura jau vairākus gadus netiek izmantota. Tā atrodas netālu no Skaistkalnes muižas kungu mājas, no Mēmeles upes, no laivu maršruta “Leišmalītes tūrisma ceļš” piestātnes, pagasta magazīnklēts. Lai palielinātu ražošanas apjomus, saņemtais pašvaldības finansējums tiks izlietots 3 atvērta tipa nerūsējoša tērauda tvertņu (180l) iegādei.

500,00 EUR lielu atbalstu saņēma IK “Dzintarlāse”, kura saimnieki Nikolajs un Marija Urbāni pazīstami kā medus un bišu produkcijas ražotāji. Uzņēmēji ražo arī vīnu un stiprināto dzērienu ar nosaukumu “Medus buča”. Šī konkursa ietvaros uzņēmēji iecerējuši jaunas un perspektīvas kultūras – pavlovniju iegādi un iestādīšanu. Pavlovnija ir koks, kas vēsturiski cēlusies no Ķīnas. Tas ir viens no pasaulē visātrāk augošajiem kokiem, zied pavasarī ar ar zili violetas krāsas ziediem uz augšu vērstos ķekaros, mazliet atgādinot kastaņu sveces. Koku var izmantot kā apstādījumu parkos, kā nektāraugu biškopības produktu daudzveidības veicināšanai vai kā kokmateriālu. Konkursā iegūtais finansējums tiks izmantots pavlovnijas stādu iegādei 1ha platības apstādīšanai savā saimniecībā “Birzemniekos”, Vecumnieku pagastā.

Saimnieciskās darbības veicējs Gints Kalniņš audzē lielogu dzērvenes, kopumā apsaimniekojot kūdras purvu 2,52 ha platībā Vecumnieku pagastā, no kura 0,5 ha jau aug ražojošas lielogu dzērvenes un ar jaunām stīgām apstādīts vēl 1 ha platības. Nākotnē uzņēmējs plāno uzsākt jaunu kultūraugu – upeņu audzēšanu. Klientiem tiks piedāvāta dažādu šo ogu produkcija – svaigas ogas, sulas, sīrupi un sukādes. Uzņēmējs plāno sertificēt savu saimniecisko darbību uz bioloģisko lauksaimniecību. Vecumnieku konkursa ietvaros piešķirtais finansējums 1000,00 EUR apmērā tiks izmantots žāvēšanas skapja/ dehidratora iegādei, kas nepieciešams augļu un ogu sukāžu gatavošanai.

SIA “Bio Berries” primāri nodarbojas ar bioloģisku upeņu audzēšanu Skaistkalnes pagasta “Strēlniekos”. Mērķis ir nākotnē primāri nodarboties ar lauksamniecību, tūrismu, un cita veida pakalpojumiem. Uzņēmums veiksmīgi startēja iepriekšējā gada biznesa ideju konkursā un šogad, plānojot attīstīt un dažādot saimniecisko darbību, ar konkursā iegūto finansējumu 1500,00 EUR apmērā plāno iegādāties pārvietojamu ūdens kublu uz piekabes, kuru varēs īrēt iedzīvotāji Vecumnieku apkārtnē.

Šobrīd rit otrais biznesa ideju pieteikumu iesniegšanas termiņš, kas noslēgsies 31.maijā.

Aicinām visus interesentus piedalīties konkursā un pieteikt savu biznesa ideju, lai pretendētu uz pašvaldības finansējumu savas biznesa idejas īstenošanai!

Atlikušais konkursa finansējums ir 3250,00 EUR.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapas

Konkursa pretendenti tiek aicināti ievērot pieteikuma sagatavošanai norādītās prasības un neskaidrību gadījumā konsultēties attīstības – plānošanas nodaļā.

Sagatavoja: Alīna Žukauska,
Vecumnieku novada domes
Attīstības – plānošanas nodaļas projektu koordinatore
Tālr. 63920596; e-pasts:

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933