Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Latvijas Sv.Jēkaba ceļa asociācijas dalībnieki devās izpētes pārgājienā no Vecumniekiem līdz Bruknai

2020.gadā uzsāktais Vecumnieku TIP un Camino Latvija sadarbības projekts par Sv.Jēkaba ceļa atzara izveidi Sv.Meinarda posmā no Ķeguma līdz Skaistkalnei tuvojas veiksmīgai iedzīvināšanai un nodošanai Camino gājējiem!

Sestdien, 24.aprīlī un svētdien 25.aprīlī, Camino Latvija jeb Latvijas Sv.Jēkaba ceļa asociācijas dalībnieku un maršrutu veidotāju grupiņa devās izpētes pārgājienā no Vecumniekiem līdz Bruknai, lai vienotos par pēdējo neskaidro ceļa posmu starp Vecumniekiem un Bruknu maršrutā no Ķeguma līdz Skaistkalnei. Lēmums tiks pieņemts šinī nedēļā, un tad sāksies darbs pie marķēšanas dabā. Viens posms mežā no Ķeguma puses līdz Vecumniekiem ar Latvijas Valsts Mežu atbalstu un mežziņa Monvīda Strautiņa gādību jau piektdien tapis nomarķēts ar brīnišķīgiem putnu būrīšiem.

Tāpat maršruts tiks līdz galam izveidots digitāli, lai to varētu palaist apritē. Daļēji tas jau pieejams vietnē www.caminolatvia.com

Camino Latvija stāsta, ka paralēli visiem darbiem par Sv.Jēkaba ceļu ir ieinteresējusies Romea Strata, kas ir viens no topošajiem lielajiem visEiropas kultūrceļiem un svētceļojumu maršrutiem, un aicina Camino Latvija kļūt par sadarbības partneri. Reālajā dzīvē tas nozīmētu, ka Latvijas posms no Valkas līdz Skaistkalnei (vēsturiski tieši šis posms bijis vairāk saistīts ar Romu) tiktu iekļauts kā Romea Strata sastāvdaļa, daloties ar maršrutu aprakstiem un naktsmājām. Šis būtu liels ieguvums - iekļaušanās plašā tīklojumā un informācijas apritē, iespēja piedalīties dažādos pasākumos un reklamēt savējos.

Aira Odinga ( Vecumnieku TIP)

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933