Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Tapis jauns Vecumnieku novada aktīvās atpūtas maršruts

Vecumnieku Tūrisma Informācijas punkts steidzina pavasari ar kārtīgi silta laika iestāšanos, jo ir izveidojis jaunu aktīvās atpūtas produktu “Leišmalītes kombinētais velo un laivošanas maršruts Skaistkalne – Kurmene”.

Maršruts aicina aktīvas atpūtas baudītājus doties dabā, lai ar divriteni mērotu aptuveni 16 km garo ceļu no Skaistkalnes līdz Kurmenei, un atpakaļ nokļūtu, laivojot pa Mēmeli. Maršrutā ietvertie abi pagasti piedāvā 11 apskates vietas, - gan dabas objektus, gan vietas, kurās vizīte noteikti jāpiesaka un jāsaskaņo iepriekš. Cilvēki, kuriem patīk braukt ar velosipēdu garus gabalus pa lauku ceļiem, arī atpakaļ var doties uz sava velosipēda. Pārējiem maršruts piedāvā atpakaļceļā baudīt pavisam citu sportisku atpūtu uz ūdens.

Iepriekš sazinoties ar kādu no bukletā norādītajiem laivu nomas pakalpojumu sniedzējiem, iespējams noorganizēt laivu nomu, nakšņošanu upes malā u.c. pakalpojumus, kā arī velosipēdu nogādāšanu pieturvietā, kur Mēmeles laivotāji plāno beigt savu laivošanas tūri. Laivošanas maršruts Leišmalīte ir marķēts ar 14 piestātnēm, un zinātāji teic, ka tā pilna laivošana rēķināma uz apmēram 2 dienām 40 km garumā. Bet - ar laivu nomas pakalpojumu sniedzējiem iespējams vienoties par dažādiem laivošanas maršruta garumiem, saskaņojot vēlmes un kopīgi izlemjot, no kuras pieturvietas sākt un kurā piestātnē laivošanas piedzīvojumu beigt.

Maršruta digitālais buklets lejupielādējams šeit

Sīkāks marķētā laivošanas maršruta un tūrisma ceļa Leišmalīte apraksts šeit

Sīkāk par tūrisma piedāvājumu novadā lasi šeit.

Brauc ciemos un jūties labi!

Šajā ārkārtējā situācijā aicinām iedzīvotājus būt atbildīgam pret sevi un apkārtējiem, ar sapratni izturēties pret noteiktajiem ierobežojumiem un vienam pret otru! Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, masku lietošanas un distancēšanās prasības, lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus.

Aira Odinga (Vecumnieku TIP)

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933