Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Pētījuma provizoriskie rezultāti

Vecumnieku veselības centrā (turpmāk VVC), no šī gada 24.februāra līdz 31. martam norisinājās Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR”, Slimību profilakses un kontroles centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas īstenotais pētījums “COVID-19 seroprevalences pētījums Latvijas iedzīvotāju vispārējā populācijā”. Pētījuma mērķis bija noteikt cik lielai iedzīvotāju daļai, kuri ir bijuši kontaktpersonas ar Covid-19 slimnieku vai bijuši simptomi, bet nav pozitīvs Covid-19 tests ir antivielas pret Covid-19 izraisīto vīrusu.

Vecumnieku novadā pētījumā piedalījās 186 iedzīvotāji. No visiem dalībniekiem 140 bija sievietes (tajā skaitā 3 bērni) un 46 vīrieši (tajā skaitā 2 bērni).

Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis, atsaucoties uz vēl nepublicēta pētījuma datiem, pavēstījis, ka Latvijā inficēšanos ar koronavīrusu varētu būt pārslimojuši ap 12% iedzīvotāju. Tas ir gandrīz divreiz vairāk, nekā uzrāda pozitīvo Covid-19 testu skaits.

Apkopojot datus tikai par dalībniekiem, kas piedalījās pētījumā VVC, rezultāts ir sekojošs- 50 dalībniekiem tika atklātas IgM, IgA un/ vai IgG antivielas uz Covid-19, kas sastāda 26,89%. Tas nozīmē, ka Vecumnieku novadā 27% pētījuma dalībnieki varētu būt izslimojuši Covid-19 vīrusu paši par to nezinot.

Iegūtos datus pētījuma organizatori vēl pārskatīs un galīgais rezultātu ziņos, kad būs apskatīti visi ietekmējoši faktori un analizētas dalībnieku aizpildītās anketas.

Vēlos izteikt pateicību visiem iedzīvotājiem, kuri piekrita piedalīties pētījumā!

Tā pat ļoti novērtēju VVC darbinieku ieguldījumu pētījuma ietvaros, īpašu pateicību izsaku VVC laborantēm Jeļenai Krūmiņai un Ligitai Krauklei!

 

Vecumnieku veselības centra vadītāja
Līva Vecvanaga

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933