Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Bārbelē sadziedas kapelas un svin pagalmu svētkus

Silta vasaras vakara ieskauts un sirsnīgas atmosfēras piepildīts Bārbeles pagasta centrā aizritēja pasākums „5.Kapelu saiets”. Kā pastāstīja svētku organizatore Dace Klipa, šogad Kapelu saiets tika organizēts kā pagalmu svētki Bārbelē.

Svētki notika Bārbeles centrā un Gaismas ciemā. Bārbeles pagalmā, ko sauc „Pie lielās dobes”, pie Jauniešu mājas un parka estrādē vienlaikus norisinājās dažādas aktivitātes.

Svētku viesus priecēja četru kapelu uzstāšanās. Tautiskas un tautā iemīļotas dziesmas dziedāja apvienība „Staburags”, „Pēterpogas”, „Kā ir, tā ir”, Baltinavas kapela un Bārbeles kapela „Savējie”. Dace atzina, ka šogad nācās iztikt bez draugiem no Lietuvas, bet ir cerība, ka nākamajos Pagalmu svētkos lietuvieši varēs piedalīties.

Kapelas pa pusstundai muzicēja katrā pagalmā, pēc tam savstarpēji mainoties. Kapelas uz Gaismas ciemu nogādāja autobuss.

Jaunieši un bērni ļoti labprāt spēlēja dažādas āra spēles un vienkārši priecājās par to, ka var visi kopā rotaļāties.

Arī vecāki turpat pulcējās – citi uz krēsliem un soliem, citi vienkārši uz pleda zālītē – runājās, klausījās dziesmas, daži pāri izmantoja iespēju dejot.

Cilvēki bija acīmredzami noilgojušies pēc kopā būšanas.

Jauna ģimene no Bārbeles Jānis un Dita atzina, ka priecājas, ka var atnākt kopā ar bērniem. „Tie ir kā svētki ģimenei – bērni tepat redzeslaukā, mēs paši arī tepat un lustīga mūzika. Iesim arī uzdancot,” sacīja Jānis.

Svētku organizatori Bārbeles pieturas vietā bija uzlikuši lielus koka burtus ar uzrakstu „Bārbele”, kuru svētku laikā dekorēja Bārbeles floristes Līgas Lauriņas vadībā.

Parka estrādē varēja vērot jauniešu deju kolektīva „Rakari” mēģinājumu.

Bērniem un jauniešiem patika iespēja nofotografēties oriģinālā fotostūrītī – pie Bārbeles ugunsdzēsēju auto.

Pusdesmitos izskanēja muzikālās grupas „Rezus pozitīvs” sniegums un jauniešu mājas pagalmā sirsnīgi tika nodziedāta kopdziesma „Lai sasaucamies, lai dziedam”.

Līdz pašam kulminācijas brīdim noslēpumā tika turēts pārsteigums. Šoreiz – dzirksteļu, dūmu šovs mūzikas pavadījumā no „Pārsteigumu karuseļa”.

Dace Klipa sacīja, ka svētki izdevušies un kļūst par pagasta centrālo pasākumu. Nākamgad iecerēts uzrunāt dalībai vietējo labumu tirdziņā ražotājus no Bārbeles. Paldies čaklajiem palīgiem: „Savējiem”, tautas nama darbiniekiem, bibliotekārei Brigitai Krauzei, Bārbeles pakalpojumu centram, ģimenes locekļiem, Teiksmai Briedei, pagasta pārvaldes tehniskajiem darbiniekiem. Uz tikšanos nākamā gada svētkos!

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933