Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Noslēdzas marķēšanas darbi Sv.Jēkaba ceļa etapos Vecumnieki-Brukna-Skaistkalne

Šī gada 5. septembrī noslēdzās marķēšanas darbi Camino Santjago jeb Sv.Jēkaba ceļa etapos Vecumnieki-Brukna un Brukna-Skaistkalne.

Marķēšanas darbos tika uzstādītas norādes zīmes, kā arī ierīkoti norādes stabiņi, lai nodrošinātu gājējam drošu un atbilstošu nokļūšanu pareizajā virzienā. Dabā norādes zīmes redzamas dzeltenā un zilā krāsā, ar šī ceļa simbolu – gliemežvāku, kas simboliski saistāms ar vairāku ceļu saplūšanu vienā, vedot uz galamērķi – Sv.Jēkaba katedrāli, kas atrodas Santiago de Compostela (Santjago de Kompostela) ziemeļu pilsētiņā Spānijā.

Marķēšanas darbos piedalījās Camino Latvia biedrības pārstāvji, kā arī ceļojumu blogere Agnese Skunstiņa, kas arī šajā vasarā 44 dienās mēroja 1137 km garu Sv. Jēkaba ceļu kā Latvijā, Lietuvā, tā arī Polijā un Vācijā. Tāpat marķēšanas darbos līdzdarbojās Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta tūrisma informācijas konsultante Elīna Kļaviņa, konsultācijas sniedza arī Bauskas novada pašvaldības iestādes “Vecumnieku novada dome” izpilddirektore Aiga Saldābola.

Lai visiem gājējiem veiksmīgs un emocijām bagāts, kā arī skaists pārgājiens Sv. Jēkaba ceļa kilometros!

Kā vēstīts iepriekš, Sv. Jēkaba ceļa galamērķis ir Sv. Jēkaba katedrāle, kas atrodas Spānijas pilsētā Santiago de Compostela. Ceļš tiek veidots Latvijā un Eiropas Savienībā, lai veicinātu un attīstītu svētceļojumu tradīcijas Eiropā kopumā, tai skaitā katrā valstī atsevišķi. Kopējais Sv. Jēkaba ceļa garums Latvijā ir 562 km, tas sastāv no 24 etapiem. No Rīgas līdz Lietuvas robežai ceļa veikšana ir iespējama divos veidos: 6 posmi līdz Žagarei (133 km) vai Sv. Meinarda ceļš – 6 posmi līdz Skaistkalnei (149 km).

Informāciju sagatavoja:
Elīna Kļaviņa
Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta
Tūrisma informācijas konsultante

 

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933