Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Latvijas orientēšanās nakts 2021 Vecumniekos

Aizvadīta jau piektā Latvijas orientēšanās nakts, kas pulcē dalībniekus dažādās Latvijas pilsētās uz starta līnijas, pulksten 20:00, lai dotos 3 stundu nakts rogaininga distancēs. Šogad dalībnieku rekords, pulcējot vairāk kā 2800 dalībniekus, vairāk kā 1000 komandas 15 Latvijas pilsētās.

Jau piekto gadu orientēšanās nakts norisinājās arī Vecumniekos, par spīti pesimismam, šogad uz “papīra” pieteicās dalībnieku rekords 119 dalībnieki, 41 komanda, taču sacensību dienā ieradās 32 komandas, ap 100 dalībniekiem, kas tāpat ir ļoti labi. Vecumnieki nav pilsēta, taču kā allaž pēc dalībnieku skaita, neesam vismazāk pārstāvētā apdzīvotā vieta nakts rogainingā. Jāatzīmē, ka Zemgalē esam vienīgie, kas organizēja šo pasākumu šogad.

Šogad reģistrēšanās, karšu saņemšana, distanču plānošana, kā arī dalībnieku pārģērbšanās pēc finiša un apbalvošana notika ārpus telpām, ievērojot valstī esošos epidemoloģiskos drošības noteikumus, taču tas īpaši nevienam netraucēja un sacensību organizatoriem tikai mazliet nācās vairāk piepūlēties, lai kvalitatīvi sagatavotu reģistrācijas procesu un veiksmīgi novadītu apbalvošanu. Par to liels paldies Vecumnieku sporta skolai, kur atradās sacensību centrs, Tūrisma un informācijas punktam par nojumi un par projektora ekrānu Vecumnieku Tautas namam.

Pirms starta kņada - pirmie dalībnieki ierodas jau ap 18:20, pēdējie neilgi pirms starta, taču visi paspēj saplānot sev vēlamos maršrutus, pirms starta instruktāža no organizatora, laika atskaite un aiziet.

Īsi pēc starta uznāk mazs lietus, taču tas ir sīkums, ar to, kas sagaida dalībniekus nakts melnumā, kas dodas nevis centra virzienā, bet gan uz pārpurvojušām, aizaugušām un ne tik aizaugušām pļavām, mežiem un dažāda dziļuma grāvju šķērsošanu. Bet kā uz tādām kontrolpunktu vietām neskriesi, ja viņi ir tik vērtīgi punktu ziņā un tā ir iespēja visvairāk sapelnīt punktus, pacīnīties par top 3 savās grupās.

Rakstot šo rakstu, trīs dienas pēc sacensībām, vēl joprojām dalībnieki ir sajūsmā par pasākumu, pasākās ar paldies par sacensībām un katru dalībnieku stāsti par piedzīvoto nakts melnumā ir visai interesanti, pat uzjautrinoši. Rodas tāda sajūta, ka var veselu stāstu vakaru izvērst par un ap šo pasākumu.

Pirmie dalībnieki finišā ieradās krietni pa agru ap 22:20, taču lielākā daļa komfortabli pēdējās 10 minūtēs pirms kontrollaika beigām, kas bija 23:00. Kad plkst. notikšķ 23:00, tad vēl nefinišējušām komandām sāk skaitīties punkti nost, par katru kavētu minūti -1 punkts. Par laimi, šādas komandas šogad bija tik dažas.

Kā vienmēr, pēc finiša cienājām dalībniekus ar siltu piparmētru tēju. Paldies Vecumnieku Kārtības dienesta vīriem par savā ziņā nekārtības cēlēja (cilvēku no malas, kurš nebija dalībnieks) aizgādāšanu prom no sacensību centra.

Sagaidot visas komandas finišā, pārbaudot etapu laikus katras grupas top 3 komandās, varējām uzsākt raitu apbalvošanu, pēc kā sekoja atsevišķu balvu izloze, dažādi pārtikas produkti no atbalstītājiem un dāvanu karte, ko piedāvāja orientēšanās klubs Eko O un Mārtiņa Šteinalta ģimene, izlozējot Orientēšanās labirintu savas mājas pagalmā, kuru ieguva ģimene no Iecavas, komanda “Night not nice”.

Galvenais organizators Vecumniekos, Mārtiņš apbalvošanā minēja “Ja jaunajam Bauskas novadam šīs sacensības interesēs un atbalstīs, tad šādu ikgadēju pasākumu Mārtiņš turpinās organizēt arī jaunajā novadā ar vēlmi ka turpmāk rotēs pilsētas novadā. Nākamo gadu vēloties organizēt Iecavā un ļoti cerot, ka dalībnieki, kas startēja Vecumniekos, dotos iepazīt nakts burvību Iecavā.”

No sirds pasakāmies šī gada dalībniekiem, kas piedalījās sacensībās. Paldies gan ikgadējiem nakts rogainga Vecumniekos dalībniekiem, gan kam šis bija pirmais rogainings pie mums, gan dalībniekiem, kam vispār šīs bija pirmās orientēšanās sacensības.

Mārtiņš uzsver “Kā bez dalībniekiem, tā arī bez viņa asistentiem nebūtu iespējams šīs sacensības - Paldies Agnesei Balodei, kas palīdzēja it visos sagatavošanas darbos un sacensību dienā, Ingrīdai Vaisjūnei par palīdzību distanču apsekošanā un kā sarunvēdēju ar privātīpašniekiem, Andrim Ivanānam par skaistu foto uzņemšanu sacensību naktī un Jānim Meldrājam, kas bija atbildīgs par IT jomu, rezultātiem online vidē sacensību centrā.”

Liels paldies par atbalstu Bauskas novada pašvaldības iestāde “Vecumnieku novada dome”, vietējiem uzņēmējiem SIA Ābolis un SIA Keefa, kā arī Vecumnieku sporta organizatoram. Visa šī lielā pasākuma Latvijas orientēšanās nakts organizatoriem: Latvijas Orientēšanās federācija (LOF), Karšu izdevniecību Jāņa sēta un Latvijas Sporta federāciju padome.

Rezultāti: http://rogaining.lv/onakts/

Mārtiņš Šteinalts
Sacensību organizētājs un distanču plānotājs Vecumniekos

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933