Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Uzklausīšanas sanāksmē apspriež piedāvāto siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu projektu

SIA “Mūsu saimnieks” Bauskas novada pašvaldības iestādē “Vecumnieku novada dome” ir iesniedzis siltumenerģijas ražošanas, piegādes un tirdzniecības tarifa projektu, kas aprēķināts saskaņā SPRK izstrādāto metodiku. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, 19. oktobrī, Vecumnieku tautas namā tika rīkota uzklausīšanas sanāksme. Sanāksme tika nodrošināta arī ZOOM platformā, kuru varēja izmantot jebkurš iedzīvotājs.

Sanāksmes mērķis – informēt sabiedrisko pakalpojumu lietotājus, “Mūsu saimnieks” klientus par tarifa projektu un tā izskatīšanu, kā arī uzklausīt sanāksmes dalībnieku priekšlikumus un ieteikumus par tarifa projektu.

Pašlaik SIA “Mūsu saimnieks” piemērojamais siltumenerģijas tarifs ir 64,40 eiro par megavatstundu (MWh). Savukārt izvērtēšanai iesniegtajā tarifa projektā aprēķinātais ir 68,13 eiro/MWh, tas ir par 3,73 eiro/MWh vairāk nekā šobrīd piemērojamais siltumenerģijas tarifs.

Sapulci atklāja Ivars Staškevičs, SIA “Mūsu saimnieks” valdes loceklis, iepazīstinot klātesošos ar tarifa projekta izvērtēšanas procesu, informējot par tarifa cenas izmaiņām, ko veido dažādi faktori, piemēram, esošā situācijā valstī pagājušajā gadā, kad daudzu iestāžu darbinieki strādāja attālināti no dzīvesvietām, līdz ar to darba vietas telpas nebija nepiciešams uzturēt tādā pašā siltumā kā vienmēr. Arī siltā ziema un ikviena siltinātā māja ietekmē tarifu. I. Staškevičs paziņoja, ka galvenais tarifa cenas palielinājuma iemesls ir pārdotās enerģijas daudzuma samazinājums par 20%. Lai cenu kāpums nebūtu tik jūtams, kā arī, lai iedzīvotājiem tas būtu labvēlīgāks, SIA “Mūsu saimnieks” tarifu aprēķinājis ņemot vērā divu ziemu vidējo siltumenerģijas patēriņu.

Šogad iedzīvotāji uz sapulci bija ieradušies kuplākā skaitā kā pērn un aktīvi iesaistījās diskusijās, brīžiem klausītāju jautājumi un replikas pārtrauca runātāju. Jautājumu tiešām bija daudz un dažādi – sākot no emocionāliem, satrauktiem līdz argumentētiem un pārdomātiem. Jāatzīst, ka daudzi jautājumi tiek diskutēti jau gadiem ilgi, piemēram, par kurināmā mitruma noteikšanu pieņemot kravu, par siltuma zudumiem siltumtrasēs, bet pie kopīgiem risinājumiem vēl joprojām neizdodas nonākt. Iedzīvotāji interesējās arī par iedzīvotāju parādiem par siltumenerģiju, par risinājumiem energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī citām lietām. Kopā ar I. Staškeviču uz jautājumiem aktīvi atbildes sniedza arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, daloties pieredzē par situācijām Iecavā, kā arī paskaidrojot dažādas lietas gan no savas personiskās pieredzes, gan minot pirmos darbus un uzdevumus, kas būs šajā sakarā jāveic apvienotajā Bauskas novadā.

Uzklausīšanas sanāksme tika rīkota, lai veicinātu sabiedrības līdzdalību. Sanāksmē, argumentējot savu nostāju, ikviens var paust viedokli par sanāksmē izskatāmo jautājumu, izteikt komentārus vai sniegt priekšlikumus. Tas nozīmē, ka sanāksmē var piedalīties sabiedrisko pakalpojumu lietotāji, kā arī citi interesenti. Paustajiem viedokļiem un argumentiem ir rekomendējošs raksturs.

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933