Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Matīss Apsīts Latvijas čempionātā minikāros iegūst otro vietu gada kopvērtējumā

Šovasar, Vecumnieku vidusskolas 2.klases skolnieks, Matīss Apsīts, papildus jau esošajam kartingu sportam, izmēģināja kaut ko jaunu – braukšanu un dalību sacensībās ar minikāru.

Tas ir inerces transporta līdzeklis bez iekšdedzes, elektro vai jebkāda cita veida dzinēja. Ja, piedaloties kartinga sacensībās, Matīss atsevišķās trasēs sasniedz pat 90 km/h ātrumu, tad, braucot ar minikāru, lielākais izaicinājums ir – apzināties, ka šim transporta līdzeklim motora nemaz nav. Braucot lejā no kalna, līdzīgi kā kalnu slēpošanā slaloma trasē, ir jāspēj noreaģēt, pa kuru pusi ir jāapbrauc dažādu krāsu konusi, jāaprēķina, cik ļoti jāsamazina ātrums, lai tos apbrauktu, apzinoties, ka pirms konusa samazināto ātrumu nebūs iespējams atgūt.

Jau pirmajā reizē, izmēģinot spēkus un piedaloties minikāru sacensību pirmajā posmā Priekuļos, Matīsam izdevās iegūt 2.vietu – izcīnītie panākumi radīja vēlmi turpināt piedalīties arī visos pārējos čempionāta posmos, kopskaitā – četros, kuri oktobrī noslēdzās ar sacensībām Grīziņkalnā.

Rezultātā Matīss Apsīts Latvijas čempionātā minikāros M0 klasē 2021.gada kopvērtējumā izcīnīja 2.vietu!

Informāciju sagatavoja:
Aiva Apsīte

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933