Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Folkloras kopa “Tīrums” nāk klajā ar videoklipu dziesmai

Folkloras kopa "Tīrums" kopā ar biedrību “Zemgales Mantojums” un domubiedriem uzsākusi idejas realizēšanu par tautas mūzikas albumu, kurā tiks apkopotas senču godināšanas dziesmas no visas Latvijas.

Kā projekta tituldziesma izraudzīta latgaliešu tautasdziesma - Sok sauļeite rītādama - folkloras kopas “Tīrums” izpildījumā, kurai ir radīts arī videoklips. Dziesmas videoklips tapis realizējot folkloras kopas “Tīrums” vadītājas Iritas Vimbas ideju, radīt noskaņu, izsakot pateicību saviem senčiem, vienlaicīgi iezīmējot trīs dažādos pasaules aspektus: aizsauli, šo sauli, viņsauli caur krāsu gammu: melno, krāsaino un balto, ko īstenojusi režisore Kristīne Jansone. Videoklipā akcentēti svarīgi elementi: Saule un ūdens. Saule latviešu folklorā bieži tiek salīdzināta ar māti, kas silda un žēlo, bet ūdens kā ceļš, kas ļauj cilvēka dvēselei aizceļot.

“Gribu izteikt pateicību ikvienam, kas jau ir palīdzējis šīs idejas tapšanai un aicinu ikvienu, kurš vēlas pievienosies šim projektam, sazināties ar mums, lai pēc gada kopīgi klausītājiem varētu nodot albumu” – I.Vimba.

Tā kā esošo eipidemioloģisko apstākļu dēļ nevar tikt realizēta publisku videoklipa prezentāciju, skatītājiem ir iespēja videoklipu noskatīties youtube vietnē.

Senču piemiņas godināšana ir būtiska latviskās kultūras sastāvdaļa.

Irita Vimba
Biedrības "Zemgales Mantojums" valdes locekle
Folkloras kopas "Tīrums" vadītāja

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933