Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

No 1.janvāra mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu Vecumniekos un tuvējos pagastos

SIA “Eco Baltia vide” informē par plānotajām izmaiņām sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles pagastos.

Dabas resursu nodokļa likums paredz, ka turpmākajos gados tiks pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN) likme*. Tās paaugstināšanās ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39. panta 12. daļa nosaka, ka atkritumu apsaimniekotājs ir tiesīgs iekļaut atkritumu apsaimniekošanas maksā poligona tarifu un dabas resursu nodokļa aktuālo likmi to izmaiņu gadījumā ar to spēkā stāšanās dienu. Saistībā ar minētajām izmaiņām paaugstināsies maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles pagastos un no 2022. gada 1. janvāra tā būs 16,49 EUR/m3 (bez PVN) jeb 19,95 EUR/m3 (ar PVN). Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi būs 4,79 EUR (ar PVN 21%) līdzšinējo 4,55 EUR vietā. Izmaiņas SIA “Eco Baltia vide” maksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido tikai un vienīgi DRN likmes pieauguma proporcija.

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eco Baltia vide” piedāvā dažādas iespējas atkritumu šķirošanai, kā arī ik gadu investē publiskās infrastruktūras paplašināšanā, padarot to sabiedrībai vēl pieejamāku un ērtāku. Plašāka informācija par šķirošanas iespējām pieejama ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tel. 8717 vai rakstot uz e-pastu . Pilna informācija par uzņēmuma pakalpojumiem un aktualitātēm pieejama www.ecobaltiavide.lv.

*Šobrīd likumā noteikts, ka 2021. gadā dabas resursu nodokļa likme par vienas tonnas sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā ir 65 eiro par tonnu, 2022. gadā – 80 eiro par tonnu, bet no 2023. gada 1. janvāra – 95 eiro par tonnu.

 

Papildinformācijai:
Alise Zvaigzne
AS “Eco Baltia vide”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel. 28780467
e-pasts:

 

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933