Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Sudraba svētkus gaidot

Vecumnieku Mūzikas un Mākslas skola šogad svin 25. dzimšanas dienu. Mums tāds sudraba cipars! Līdzīgi kā dzīvē - daudzi no mums ir kā pielaulāti šai skolai. Sudraba svētki ir nopietns atskaites punkts. Gadiem ejot, ir bijis jāpielāgojas, jāpieslīpējas, jāiedibina tradīcijas un jānostiprina vērtības.

No vēsturiskā viedokļa raugoties, ceturtdaļgadsimts nav liels laika posms, tomēr mēs savos divdesmit piecos jūtamies laika griežos norūdīti.

1996. gadā skola ieguva lietošanā dažas telpas no sovhoza “Vecumnieki”. Gaiteņos padomju gars bija sastindzis un teju dzīvs. Noņēmām no sienas Ļeņina portretu un tā paša gada decembrī, pirms Ziemassvētkiem, svinējām skolas atklāšanu.

Milēniumā sākām gatavoties pirmajam skolas izlaidumam, kurš notika 2001. gada 19. maijā ar pirmajiem desmit absolventiem – mūziķiem. 2004. gadā Eiropas Savienībā iestājamies kā eiropeiska skola, kur mūziķiem pievienojušies arī mākslinieki.

Cīņa par finansējuma saglabāšanu ekonomiskās krīzes laikā Latvijā 2009. gadā mūs padarīja tikai stiprākus. Toreiz valsts mēroga akcijas ietvaros skolas pagalmā iestādītie pīlādži mums neļauj zaudēt modrību un atgādina - par kultūru ir jācīnās!

Savos divdesmit piecos - esam lepni, ka piedzīvojām mūsu valsts simtgadi! To svinējām 100 dienas, kuru laikā izdzīvojām Latvijas notikumus 100 gadu griezumā.

Un tad, kad likās, ka viss jau ir piedzīvots, sākas Covids un “SUD – RAB – KĀ - ZĀM” gādātās kleitas paliek skapjos, jo ekrānam pietiek ar žaketīti. Laiks, kad jutāmies tik tāli, bet tajā pašā laikā - tik tuvi! Laiks, kad svarīgi sajust, ka tu neesi viens, ka ar tevi ir drosmīga, radoša un mīloša komanda.

Līdzīgi kā ģimenes svētkos tiek uzspodrinātas un godā celtas dzimtas sudrablietas, tā mēs, savā skolas jubilejas reizē, apzināmies savas vērtības, kas mums ir ļāvušas pārdzīvot visus laikus un izaugt.

Vislielākā vērtība ir audzēkņi un viņu ģimenes. Katra audzēkņos ieguldītā minūte ar uzviju ir atgriezusies. Esam ieguvuši kultūrizprotošu sabiedrību un radošas personības, kas nes mūsu novada vārdu Latvijā un tālu aiz tās robežām. Arī kā skola esam lieli ieguvēji, jo nereti mūsu absolventi kļuvuši par kolēģiem.

Mūsu “sudrablieta” ir mūsu skolotāji. Vairāki no viņiem šeit strādā no skolas pirmās dienas. Skolotāju kolektīvu raksturo stabilitāte un jauneklīgums. Tas, kas padara viņus patiesi spožus, ir viņu nerimstošais radošums, pašizpausme, prasme dalīties un iedvesmot un galvenais - degsme un mīlestība pret misijas darbu.

Kā sargājamu dārgumu vienmēr esam uzskatījuši skolas radošo atmosfēru, vidi un tradīcijas, kas mūs padara atšķirīgus starp daudziem. Ar mūžīgajām kultūrvērtībām vietējās kopienas vidi esam veidojuši un padarījuši dzīvāku, stiprāku un ar savu īpašo identitāti.

Saulgriežu laiks mums vienmēr saistīsies ar skolas dibināšanu un dzimšanas dienām. Šajos sudrabsvētkos novēlām katram sudrabā vai alvā izliet to, ko sirds vēlas visvairāk. Mums tas būs sapnis par skolas piebūvi.

Iveta Lavrinoviča
Direktore no pirmās skolas dienas

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933