Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Par ūdens zudumiem Vecumnieku ciemata centralizētajā ūdensapgādes sistēmā

Vecumnieku ciemata centralizēto ūdensapgādi nodrošina kapitālsabiedrība SIA Mūsu saimnieks. Ūdens tiek nodrošināts no trim dziļurbumiem, kuru katra dziļums ir 75 metri. Pirms nodošanas centralizētajos ūdensvados ūdens tiek atdzelžots un mīkstināts. Ūdensapgādes pazemes cauruļvadu kopējais garums ir aptuveni 10000 metri, no kuriem 4000 metri ir izbūvēti vienlaicīgi ar Vecumnieku ciemata būvniecību pagājušajā gadsimtā. Ūdensapgāde tiek nodrošināta 500 dzīvokļos, 168 privātmājās un 29 uzņēmumos, bet ūdens skaitītāju skaits ir gandrīz divreiz lielāks.

Daudzdzīvokļu nami

Daudzdzīvokļu namu dzīvokļos ir uzstādīti individuālie ūdens skaitītāji. To rādījumus iedzīvotāji nolasa paši vai mērījumi tiek nolasīti attālināti (telemetrija). Kā arī ir uzstādīts kopējais ūdens skaitītājs uz ūdens ievada ēkā. Tomēr individuālo skaitītāju mērījumi mēdz nesakrist ar kopējā mājas skaitītāja datiem, jo:

  • Ūdens skaitītāja rādītāju nesakritības mēdz rasties ne tikai individuālajiem dzīvokļu skaitītājiem – kļūda iespējama arī mājas kopējā skaitītājā.
  • Par iemeslu var būt nepilnīgi noregulēta vai nekvalitatīva santehnika dzīvokļos. Ja kādā dzīvoklī ir kaut nedaudz neblīvs santehnikas mezgls, rodas nepārtraukts ūdens patēriņš, lai arī niecīgs, kuru nespēj pat uzskaitīt ūdens skaitītājs, tomēr mēneša laikā tas sasummējas un var radīt ievērojamu skaitītāju nesakritību.
  • Nekorekta rādījuma ziņošana un ļaunprātīga rīcība, proti, ir iedzīvotāji, kas ar dažādām metodēm mēģina ietekmēt ūdensskaitītāja darbību vai pieslēgties pirms ūdens skatītāja, tādā veidā samazina sava dzīvokļa ūdens skaitītāja rādījumus, taču nespēj ietekmēt mājas kopējo skaitītāju, un tā veidojas starpība kopējā mājas ūdens patēriņā, par ko jāmaksā visiem mājas iedzīvotājiem.

Privātmājas un uzņēmumi

Ūdensapgāde privātmājās pa centrālo ūdensvadu tiek piegādāta līdz īpašnieka īpašuma robežai, kur pēc iespējas tuvāk īpašuma robežai jābūt uzstādītam ūdens mērītājam, kas tiek arī prasīts jaunajos pieslēgumos, lai atvieglotu patērētā ūdens uzskaiti īpašumā. Protams, realitātē liela daļa ūdens skaitītāju atrodas ēkās, kas atvieglo ūdens patēriņa nolasīšanu-ziņošanu, bet apgrūtina to kontroli. Ūdens zudumiem privātmāju sektorā ir patstāvīgs un ar sezonāls raksturs, kas saistīts ar vasaras sauso periodu (mazdārziņu laistīšana) un atpūtas telpu intensīvāku izmantošanu. Skaitītāju derīguma termiņu/verifikāciju kontrolē SIA Mūsu saimnieks.

Lai arī 2021.gadā tika novērsti vairāki nesankcionēti ūdens ņemšanas punkti gan privātīpašumos, gan dzīvokļos, ūdens zudumi joprojām saglabājas. SIA Mūsu saimnieks atgādina, ka par jebkuru neuzskaitīto ūdens litru maksā visi ūdensapgādes pakalpojuma saņēmēji, mūsu pozīcijā tie esat Jūs klienti, bet jūsu pozīcijā - kaimiņi, draugi, radi un paziņas.

Lūdzam arī turpmāk laicīgi ziņot par pamanītām ūdens noplūdēm (avārijām) un ūdens lietošanu bez ūdens skaitītāja pa e-pastu: . 2022.gadā plānots uzstādīt vairākus kontroles ūdens skaitītājus uz centrālā ūdensvada ielu atzariem, lai kontrolētu ūdens patēriņu attiecīgajās zonās un novērstu nekontrolētu/nelegālu ūdens patēriņu.

SIA "Mūsu saimnieks"

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933