Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Talantu parāde “Gribu, varu, daru”

Piesardzīgi, kā cenšoties atkal iedegties ar liesmu pēc divu gadu ilgas gruzdēšanas zem pelniem, sestdien Stelpes skolā notika daudzu gaidītā talantu parāde “Gribu, varu, daru”. Priekšnesumus un izstādes ne vien no Stelpes, bet arī no Vecumniekiem, Bārbeles, Brunavas, Īslīces un Valles bija šurp veduši gan ilggadīgi atbalstītāji, gan dalībnieki, kas piedalījās pirmo reizi.

Stelpiete Zanda Žukauska bija izveidojusi fotogrāfiju izstādi par saviem esošajiem un bijušajiem mīluļiem – kaķiem. Tuvplānos redzamas izteiksmes no rimtas apmierinātības līdz iecirtīgam rakstura demonstrējumam. Zanda stāstīja par kaķu paradumiem, likteņiem, interesanto vārdu izcelšanos. Viņa vēlēja ikvienam reiz sajust labvēlīgo enerģiju, ko kaķis var dāvāt cilvēkam. Zanda cenšas palīdzēt dzīvniekiem, kas cieš cilvēku nevērīgas un bezatbildīgas attieksmes dēļ. Viņai ir sapnis atvērt Stelpē māju novārtā pamestiem kaķiem.

Floriste Līga Lauriņa no Vecumniekiem jau daudzus gadus ir dedzīga sarīkojuma atbalstītāja. Šoreiz viņa bija atvedusi apsveikumu kartītes ar telpiskiem rotājumiem. Starp tām bija gan pašas darinātās, gan arī Mārītes Ozoliņas, Solvitas Kozlovskas un bārbelietes Agitas Jaudzemas veikums. “Kamēr daudzus māc depresija, mēs liekam rokām darboties,” Līga uzrunā atgādināja par rokdarbu dziedniecisko iedarbību.

Valliete Skaidrīte Baturoviča nenogurst mācīties un rokdarbu jomā atklāt arvien jaunus paņēmienus. Viņa bija atsūtījusi neparastās tehnikās veidotu adījumu kolekciju, pie kuras pēc sarīkojuma pulcējās daudz interesentu.

Druvis Druseiks no Brunavas piedalījās sarīkojumā ar virpotu trauku un asprātīgi veidotu dekoratīvu elementu izstādi. Vīrs, kurš spēj izjaukt pa daļām un atkal salikt kombainu, uzbūvēt paša projektētas tehniskas ierīces gandrīz jebkura ikdienas darba veikšanai, sajutis aicinājumu veidot skaistas lietas no koka. “Nesu mājās malku un ieraudzīju interesantu pagali. Uzliku uz virpas – un, re, kas sanāca!” - tā ceļu no ieceres līdz pārsteidzošas formas noderīgam sadzīves priekšmetam raksturo Druvis.

Markuss Mikus Puziņš, Stelpes pamatskolas 9. klases skolnieks, nolēmis pamēģināt izgatavot populārus bērnu filmu tēlus no apdares materiālu atgriezumiem. Sākotnējā iecere bijusi veidot Sniegbaltīti un septiņus rūķīšus. Taču, kad bijis izzāģēts pirmais rūķis, tas vairāk atgādinājis pavisam citas filmas varoni – smurfu. Tad Mikus izveidojis vēl vairākus smurfu tēlus. Dažus no tiem jaunais meistars bija atvedis izstādei. Smurfu skaits turpina augt, un, sausākam laikam iestājoties, tie varētu kļūt par vides objektiem piemājas birzītē. Mikus bija sagatavojis arī digitālu prezentāciju. Attēlos redzējām darbnīcu, kurā smurfi tapuši un, tētim mazliet piepalīdzot, no apaļkokiem uzbūvēts dekoratīvs
traktors un ķerra.

Egils Neliuss cenšas pamanīt ikdienas dzīves paradoksus – uzskatus vai rīcību, kas rada pavisam citādu rezultātu nekā būtu gaidīts. Viņš tos centies atspoguļot īsos, naivi tiešos dialogos, kurus nosaucis par “sāļmaizītēm”. Tie, kuri vēlējās, varēja šos dialogus izlasīt. Egils gan brīdināja, ka tie ir ļoti atklāti un ka tajos paustās domas ne visiem būs uzreiz pieņemamas.

Cits Egila vaļasprieks ir mācīties dziedāt. Viņš to dara, pat neatlicinot īpašu laiku. Egils trenējas, nesot malku, mazgājot traukus, braucot pie stūres. Tas mazina spriedzi, uzlabo garastāvokli. Vienu no savām mīļākajām dziesmām Egils parādīja sarīkojuma dalībniekiem.

Rodžers Heizeldens ļoti mīl savu sievu. Taču, kad laulības dzīvē pavadīti jau daudzi skaisti gadu desmiti, kļūst nepieciešami tādi kā – nelielas patstāvības brīži. To laikā viņš dodas uz darbnīcu pagrabstāvā, kur top izskatīgi un noderīgi sadzīves priekšmeti.

Suns, kā zināms, ir cilvēka labākais draugs. Tāpēc arī suņa tēlā radīts mobilā telefona turētājs, kas dod iespēju sarunāties ilgāk, jo nenogurst roka, turot ierīci pie auss. Tomēr ne tikai telefoni ir jātur. Arī tualetes papīra rullītim nepieciešama turēšana. Kāds cits suns pielāgots tieši šim nolūkam.

Fantāzijas pils ar izgaismotiem logiem, Jēzus piedzimšanas aina, putni lidojumā, izjaucamas koka rotaļlietas un daudz citu brīnišķīgu lietu top Rodžera darbnīcā. Ko šajā laikā dara sieva, viņš īsti nezina. Tomēr meistars ir ievērojis, ka, atgriežoties no darbnīcas, viņu bieži sagaida silts ēdiens, kaut kas ir sašūts vai noadīts.

Bet talantu parādes jaunākā dalībniece, 6 gadus vecā Līga Novicka no Īslīces, krāj mīkstos rotaļu zvēriņus ar lielajām, spožajām acīm – “bolacīšus”. Daļu no savas kolekcijas Līga bija atvedusi mums parādīt. Kad viņai jautāja, cik pavisam šo mīksto rotaļlietu ir viņas kolekcijā, Līga atbildēja īsi – ļoti daudz.

Savukārt viņas māmiņa, vienmēr spožām, radošām idejām pārpilnā Īslīces teātra “Dadži” režisore Evita Novicka uz sarīkojumu bija atvedusi ne vien savu trupu, bet arī iespaidīgu salvešu kolekciju. To kopskaits pārsniedz divus tūkstošus.

Noslēgumā savus talantus rādīja tēli no īslīciešu iestudētās izrādes “Sīpoliņa piedzīvojumi”. Sīpoliņš (Agris Zentelis) lepojās ar to, ka viņa lielākais talants ir iedvesmot citus un palīdzēt atraisīt viņu talantus. Zinātnieks Burkāns (Edgars Gasners) 30 gadus vērojis laiku, skatīdamies pulkstenī. Viņš izdarījis visai cilvēcei nozīmīgu atklājumu – noskaidrojis, ka laiks iet uz priekšu. Ar muzikālu talantu apveltītais Tomāts (Jolanta Muceniece) ir labākais katrā Eirovīzijas atlasē, tikai viņš nesaprot, kāpēc neviens par viņu nebalso. Virves dejotāja Zemenīte (Inita Zentele) aicināja palīgā stiprākos vīrus no zāles, lai labi nospriegotu virvi tā, lai viņa uz tās droši varētu ... kārt savus veļu!

Talantu parādē “Gribu, varu, daru” nenotiek vērtēšana. Tomēr šogad bija pieaicināta žūrija – Stelpes amatierkolektīvu vadītājas Dagmāra Venclova, Lāsma Skābuliņa un Iveta Grantiņa. Viņām bija tikai viens uzdevums – noskaidrot, vai dalībnieki ir derīgi uzņemšanai Stelpes amatierteātrī “Re, mēs te!” Pēc vienprātīga žūrijas lēmuma uzņemti tika visi.

Sieviešu vokālais ansamblis “Nianse” atbalstīja dalībniekus ar skaistām dziesmām.

Sandra un Egils Neliusi

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933