Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku veselības centrā skatāma izstāde “Veselības aprūpe Vecumniekos cauri laikiem”

Izstādē “Veselības aprūpe Vecumniekos cauri laikiem” apskatāmas ap divdesmit fotogrāfijas un vairāki avīžu raksti, kā arī apraksti, parādot kā Veselības aprūpe un Veselības centra telpas ir mainījušās līdz šai dienai.

Laikam ejot, Veselības centrs ir kļuvis jaunāks, nevis vecāks, kā arī pakalpojumu pieejamība ir kļuvusi daudz plašāka vietējiem iedzīvotājiem.

Vecumnieku veselības centra vadītāja Līva Vecvanaga atklāj: “Ideja radās brīdī, kad uzsākot darbu savā kabinetā VVC atradu dažas bildes no toreizējās Vecumnieku slimnīcas būvniecības. Darba gaitā novēroju, ka Vecumnieku veselības centra klientiem ir neliels laika brīdis, kamēr jāgaida izmeklējums vai vizīte pie speciālista. Kopā savienojot šīs abas situācijas, radās ideja par iespēju klientiem gremdēties atmiņās, kā bija agrāk, kādu veselības aprūpi saņēma mūsu vecāki un vecvecāki… Un klienti jau tagad to izmanto un iepazīstas ar izstādi, atpazinuši ēkas, kur bijuši, atpazinuši medicīnas personālu, daži arī sevi.”

Lai viss izdotos, nepietika tikai ar tām fotogrāfijām, ko Līva atrada savā kabinetā pārņemot amatu. Tāpēc viņa ir meklējusi iespējas un cilvēkus, lai saņemtu arvien vairāk fotogrāfijas un materiālus.

Līva atzīst, ka viens to nevar izdarīt, tāpēc vēlas teikt milzīgu paldies:

  • Ainaram Ķienim par iesūtītajām fotogrāfijām;
  • Ritai Kovalai un Aloīdai Baķei par informatīvajiem materiāliem;
  • Regīnai un Pēterim Igaunim par fotogrāfijām;
  • Valentīnai Zilgalvei par fotogrāfijām;
  • Andai Beinārei un Maijai Niedrai par fotogrāfijām un medicīnas inventāru un priekšmetiem;
  • Jānim Kalējam par fotogrāfijām;
  • Zinaīdai Sprancei, Edītei Nemanei, Svetlanai Vaģelei par informāciju, atmiņām un medicīnas inventāru;
  • Visām manām VVC kolēģēm par palīdzību, atbalstu, idejām, izstādes noformēšanu visvairāk-Andai Tomsonei, Laimdotai Berlinskai, Jausmai Vīksnai.

Vecumnieku veselības centra pirmsākumi meklējami 1957.gadā, kad “Dumpos” (Dumpjos) nodibināja pirmo pagasta slimnīcu, kurā galvenā ārste bija dr. Eriņa. Slimnīca atradās divu stāvu ēkā, kur pirmajā stāvā atradās dzemdību nodaļa ar 3 gultām un otrajā stāvā palātas ar 10 gultām.

Savukārt 1989.gadā sāk būvēt jauno Vecumnieku slimnīcu. Tā tika pabeigta 1994.gadā (pašreizējā Vecumnieku veselības centra ēka). Slimnīcas celšanu pasūtīja Veselības departaments. To būvēja celtnieki no Ķekavas. Slimnīcas būvniecība izmaksāja 400000 Ls (Eur 569148,72).

2002.gadā Vecumnieku slimnīcu reformēja un tika izveidots “Vecumnieku veselības centrs”, kurš darbu turpina arī šobrīd.

Sakām Līvai lielu paldies par ieguldīto darbu un novēlām veiksmi jaunajās darba gaitās vadot Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru.

Vecumnieku veselības centra vadītājas
Līvas Vecvanagas informāciju apkopoja
Gija Spula, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933