Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā norisināsies stāstu vakars

14. jūlija pievakarē, plkst. 18.00, Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā norisināsies stāstu vakars “Pa pēdām Sv. Jēkaba ceļa gājējam ...” Pasākums plānots kā tikšanās pie tējas tases- sarunas, diskusijas formātā kopā ar Sv. Jēkaba jeb Camino de Santiago svētceļotājām-stāstos dalīsies Agnese Skunstiņa, Zaiga Ābele un Linda Straume.

Ņemot vērā strauji augošo interesi par to - “ko apzīmē nesen Vecumnieku centrā uzstādītā norādes zīme ar ceļa virzienu?” “Kāpēc ceļa simbols ir tieši gliemežvāks?” un “Kam tas kopumā ir paredzēts?” - pasākuma galvenais mērķis ir informēt kā vietējos iedzīvotājus, tā arī viesus – kas ir Camino de Santiago jeb Sv.Jēkaba ceļš un ar ko tas ir nozīmīgs? Ar ko sākt, lai dotos ceļā, cik garu maršrutu izvēlēties un ko likt ceļojuma mugursomā – ar to dalīsies trīs Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas pārstāves un pieredzes bagātas svētceļotājas. Tikšanās laikā apmeklētāji laipni aicināti sagatavot sev interesējošus jautājumus!

Kā tika vēstīts iepriekš, jau no 2020. gada pavasara Vecumnieku apkārtnē iezīmējas Sv.Jēkaba ceļš – sākot ar potenciālo posmu izpēti, pēc tam sekojot konkrētai ceļa izstrādei un apsekošanai, vēlāk – pirmajai marķēšanai un norāžu zīmju uzstādīšanai. 2021. gada vasarā Sv. Jēkaba ceļš posmos Ķegums-Vecumnieki, Vecumnieki-Brukna un Brukna-Skaistkalne tika sekmīgi nomarķēts pilnā apmērā. Dabā šis marķējums aplūkojams zilā un dzeltenā krāsā, dominējot galvenajam svētceļa elementam – gliemežvākam. Zīmīgi piebilst, ka iepriekš minētie posmi ir lielā svētceļa atzara Rīga-Skaistkalne sastāvdaļa, tādējādi Skaistkalnē noslēdzas Latvijas ceļš, kas pēcāk pāriet Lietuvā, kā Camino Lituano.

Sv. Jēkaba ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām - mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš.

Detalizētākai informācijai par pasākumu, lūgums zvanīt: 220 264 94
vai rakstīt

Laipni gaidīts ikviens!

Elīna Stilve
Bauskas novada
Tūrisma informācijas centra tūrisma organizatore

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933