Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts iegūst zīmi “Gājējam draudzīgs”

2022. gada pavasarī Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku Ceļotājs” un Zemgales plānošanas reģions izsludināja pieteikšanos uz zīmes “Gājējam draudzīgs” piešķiršanu. Zīmei pieteikties tika aicināts ikvienas tūrisma pakalpojumu sniedzējs – šajā reizē tika izvirzīts arī Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs un Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts. Komisijai izvērtējot kritērijus, tika pieņemts pozitīvs lēmums zīmes piešķiršanai gan TIC, gan TIP, novērtējot atbalstu un pakalpojumu pieejamību kājāmgājējiem.

Informācijai - “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka pakalpojumu sniedzējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti, piedāvājot kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram, informāciju par maršrutiem un sabiedrisko transportu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, u.c. Šobrīd, iegriežoties gan Bauskas novada Tūrisma informācijas centrā, gan Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā, kājāmgājējam tiek nodrošinātas svarīgākās no šīm vajadzībām!

Latvijā “Gājējam draudzīgs” zīmi piešķir komisija, tās sastāvā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kas atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Informācijai:
Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts vasaras sezonā (jūnijs-augusts) atvērts no otrdienas līdz piektdienai 9.00-17.00, sestdienās 10.00-14.00, savukārt nesezonā (septembris-maijs) darbdienās no 9.00-17.00. Tūrisma informācijas punktā pieejami tūrisma informācijas materiāli un kartes par Vecumniekiem un apkārtni, Bauskas novadu. Papildus tam, apmeklētāji var iegūt tūrisma informācijas materiālus un kartes arī par citiem lielākiem tūrisma galamērķiem Zemgalē, Kurzemē, Vidzemē un Latgalē, kā arī Lietuvas tuvākajām apskates vietām. Zīmīgi izcelt, ka tieši šeit aplūkojama ekspozīcija “Atrasts Vecmuižas-Riežu manufaktūrā” – deponētie arheoloģiskie priekšmeti, kas izrakumos atrasti 2016. gadā Vecumnieku apkārtnē, Zvirgzdes upes tuvumā, kādreizējās manufaktūras lokācijas vietā.

Laipni gaidīts ikviens!

Elīna Stilve
Bauskas novada Tūrisma informācijas centra tūrisma organizatore
Vecumnieku Tūrisma informācijas punkts

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933