Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļauj Kurmenes katoļu baznīcu

Kultūras ministrija veikusi grozījumu Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tajā iekļaujot Kurmenes katoļu baznīcu ar žogu un Kurmenes muižas apbūvi ar parku, liecina publicētais Kultūras ministrijas rīkojums Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Ministrijas rīkojumā teikts: Baznīca ir vērtīgs Zemgales sakrālās būvmākslas paraugs, kam pilnībā saglabājies oriģinālais būvapjoms, fasāžu arhitektoniski mākslinieciskā kompozīcija un apdare, kā arī plānojums, interjera apdare un baznīcas iekārtas. Baznīcas ēka ar žogu ir neatņemama ainavas sastāvdaļa un izteiksmīgs ainavisks akcents.

Kurmene ir vieta ar vēsturi, kura cieši savijusies ar grāfu Komorovsku dzimtu un tās pirmsākumiem.

Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīca uzbūvēta 1870. gadā. Baznīca celta kā Skaistkalnes baznīcas filiāle un bija paredzēta Komorovsku ģimenei un muižas ļaudīm. Baznīca draudzes vajadzībām pēc Kurmenes majorāta īpašnieka P. Komorovska ierosinājuma tika nodota 1919. gadā.

Muižas parks veidots kā ainavu parks, ar atsevišķiem regulāra plānojuma elementiem – dīķiem un 19.gs. iekārtotām mākslīgām pilsdrupām, kurās iekārtota estrāde.

2020. gadā Kurmenes katoļu baznīca svinēja 150 gadu jubileju. Šim notikumam par godu baznīca un tās teritorija ir piedzīvojusi lielus renovācijas darbus gan iekštelpās, gan ārtelpās, gan ap baznīcu esošajā parkā.

 

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933