Lapas karte

Youtube

Facebook

Instagram

Arnolda Sipenieka kausa izcīņa ugunsdzēsības sportā

24. septembrī, noritēja Arnolda Sipenieka kausa izcīņas sacensības ugunsdzēsības sportā. Pirmo reizi sacensību vēsturē, sīvā konkurencē pārākumu guva Skaistkalnes komanda.

A.Sipenieka piemiņas sacensības pirmo reizi notikušas 80. gadu sākumā, bet atjaunotas 2013. gadā. Šoreiz sacensībās piedalījās četras komandas - Iecava, Skaistkalne, Vecumnieki un komanda “Ugunsdzēsēju Atvasara”, kurā bija apvienojušies bijušie ugunsdzēsēji. Sacensības tiesāja Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs.

Kā ierasts, komandas sacentās vairākās disciplīnās: glābšanas riņķa mešana tālumā, ugunsdzēsības – glābšanas stafetē, kas sastāvēja no 4 etapiem, ugunsdzēsēju automašīnas vilkšana, izvēršanās ar motorsūkni no atklātas ūdens ņemšanas vietas un rokassūkņa pārbaudījums.

Rīts iesākas ar glābšanas riņķa stafeti, kurā ievērojami tālu riņķi aizmeta Ivars Sproģis no Vecumnieku komandas ar rezultātu 27,64 metri, taču komandu kopvērtējumā stiprākā izrādījās Skaistkalnes komanda.

Stafete, kas sastāvēja no 4 etapiem, tika izvietota ap sacensību centrālo simbolu – Skaistkalnes dīķi. Šajā sacensību posmā stiprākā izrādījās Vecumnieku komanda, aiz sevis atstājot Iecavas komandu ar pavisam mazu starpību.

Skanot skatītāju saucieniem un uzmundrinājumiem, komandas vilka ugunsdzēsēju auto “ZIL”. Pārāki izrādījās skaistkalnieši, ar lepnumu sakot: “Savu auto protam vilkt!”.

Uzsākot motorsūkņa disciplīnu, tehnika pievīla. Pēc vairākkārtējiem tiesnešu un dalībnieku mēģinājumiem, sūknis nereaģēja, bet tad tas atdzima un sacensības varēja turpināties. Te pārākumu izrādīja Iecavas komanda. Savukārt specifiskajā un spēku prasošajā disciplīnā ar rokas sūkni, uzvaru guva Skaistkalnes komanda, tādējādi izraujoties vadībā un gūstot pirmo uzvaru.

Sacensības bija sīvas un skaidrs ir viens – visi glābēji ir spēcīgi un pelnījuši uzvaru, taču, apkopojot rezultātus, godpilno pirmo vietu un Arnolda Sipenieka kausu ieguva Skaistkalnes pašvaldības ugunsdzēsēju komanda, otro vietu ieguva Vecumnieku komanda un trešo vietu Iecavas komanda.

Pēc spraigas dienas un prieka pilnas fotosesijas, visi sacensību dalībnieki tika aicināti uz cepelīnu mielastu.

SACENSĪBU REZULTĀTI
FOTO GALERIJA

Gija Spula
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto un video galerija

Bauskas novada pašvaldības iestādeBauskas novada pašvaldības iestāde «Vecumnieku apvienības pārvalde»

«Vecumnieku apvienības pārvalde»

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3933