Lapas karte

Youtube

Draugiem

Facebook

Vecumniekos sagaidīts mobilā veselības aprūpes centra 30000. pacients

Blakus Vecumnieku tautas namam šodien, 11. aprīlī viesojās Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) kopā ar okulistu un neirologu no Bērnu klīniskās Universitātes slimnīcas. Izbraukuma vizītē centrs sagaidījis 30 000. pacientu kopš savas darbības uzsākšanas 2011. gadā. Laimīgais apmeklētājs bija piecgadīgais Reinis Lielvalodis, kurš ārsta vizītē bija ieradies kopā ar trīsgadīgo brāli Matīsu un mammu Solveigu.

Reinis, nedaudz apjucis par negaidīto uzmanību, līdz ar pateicības diplomu dāvanā saņēma centra atbalstītāju sarūpēto pārsteigumu: somu, pildītu ar galda spēlēm, piemiņas krūzi, kā arī gardu kūkas gabalu un balonus. Zēna mamma Solveiga Valtere, ir priecīga, ka bērnu ārsti – speciālisti ierodas tepat, tuvu mājām, aiztaupot pūliņus un bērniem tik nogurdinošo ceļu uz Rīgu. Līdzīgi kā citas ģimenes, kuras šodien ieradušās uz pārbaudi pie acu ārsta un neirologa, Solveiga ar bērniem mobilo centru apmeklē ne pirmo reizi: “Mēs esam otro reizi busiņā, iepriekš ar mazo Matīsu bijām pie cita speciālista.”

IMG 8224 1200x800

“Ikdienā dodoties izbraukumos pa visu Latviju, redzam, ka bērnu ārstu speciālistu trūkums ir problēma. Mūsu mērķis ir nodrošināt ārstu speciālistu konsultācijas, lai savlaicīgi noteiktu diagnozi, kas savukārt palīdz izvairīties no nopietnām saslimšanām nākotnē.” stāsta MVAC direktore Zane Gedroviča.

Vecumniekos mobilais veselības aprūpes centrs ierodas vismaz trīs reizes gadā, ciems kā galamērķis sarakstā ir jau kopš 2011. gada, kad ārstu – speciālistu ceļš tuvāk bērniem tikai aizsācies. Vecumnieku novada dome izsaka pateicību centra direktorei Zanei Gedrovičai un koordinatorei Diānai Niedrai, kuras strādā, lai speciālisti sasniegu arī lauku reģionus: “Lai arī Vecumnieki atrodas salīdzinoši tuvu galvaspilsētai, ir ģimenes, kuras laika vai līdzekļu trūkuma dēļ speciālistus apmeklēt Rīgā nevar. Redzam, ka ir ģimenes, kuras šeit ierodas ne tikai vienu divas reizes, bet atkārtoti gadu no gada, īpaši, ja ģimenē aug vairākas atvases.”

Katru gadu MVAC apmeklē vairāk kā 40 pilsētas tuvākos un tālākos Latvijas reģionos un sniedz ārstu bezmaksas konsultācijas bērniem, pērn veicot 116 izbraukumus. MVAC ir 12 metrus garš, moderns transporta līdzeklis, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai. Tajā ir uzgaidāmā telpa un divi ārstu kabineti, viens no kuriem īpaši piemērots oftamaloga konsultācijām ar visām tam nepieciešamām modernām diagnostikas iekārtām.

MVAC bez maksas var saņemt oftalmologa, pediatra, pulmonologa/alergologa, neirologa, bērnu endokrinologa, gastroenterologa, dermatologa un LOR konsultācijas, kā arī plašu izglītojošo programmu bērniem, vecākiem un vietējiem medicīnas speciālistiem. Vajadzības gadījumā speciālisti uztur kontaktus ar vietējiem ārstiem, kuru ziņā ir tālākā bērna ārstēšana un uzraudzība.

IMG 8191 1200x800

Vecumniekos vispieprasītākie speciālisti ir acu ārsts, neirologs un alregologs. Lai  centrs dotos izbraukumā, nepieciešams vismaz 20 pacientu saraksts pie katra specialista, piemēram, šodien pie katra ārsta bija pierakstījušies 24 pacienti. Iepriekš veselības pārbaudes autobuss Vecumniekos viesojies janvārī, bet nākamā vizīte tiek plānota augustā.

MVAC ir starptautiskās organizācijas Ronald McDonal House Charities (RMHC) programma, kuras ietvaros 2007. gadā tika atvērta Latvijas nodaļa un aktīva darbība veiksmīgi uzsākta 2011. gadā. Centra darbība tiek nodrošināta tikai pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem. RMHC jau vairāk nekā 36 gadus darbojas vairāk nekā 50 pasaules rūpējoties par bērnu labklājību.

Informāciju par Mobilā veselības aprūpes centra maršrutu var iegūt ŠEIT.

Zane Gedroviča
RMHC Latvija direktore

Lauma Kalēja
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autorizējieties, lai komentētu

Foto un video galerija

VECUMNIEKU NOVADA DOME

Tālrunis: 63976100, e-pasts:
Adrese: Rīgas iela 29, Vecumnieki, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads, LV-3933